Taksici bana yavrum deyince...
16'ncı Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali'nde Onur Ödülü'ne layık görülen ünlü oyuncu Fatma Girik'in taksiciyle arasında geçen bir anıyı anlatması festivale katılan vatandaşları kahkahaya boğdu
MAGAZİN , 07 Ağustos 2015 Cuma, 09:34
Taksici bana yavrum deyince...
16’ıncı Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali Kültürpark’ta tüm hızıyla devam ediyor. Festival kapsamında 64 ülkeden gelen bazı dans grupları kendi kültürlerini yansıtan halk danslarını sergiledi.

Birçok ülkenin sergilediği dans gösterileri festivale gelen vatandaşların yoğun alkış ve beğeni topladı. Gecenin ilerleyen saatlerinde Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, festivale destek veren sponsorlara ve yerel basın kuruluşlarına teşekkür ederek ödüllerini takdim etti.

Ünlü Yeşilçam oyuncusu Fatma Girik, Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivaline onur konuğu olarak katıldı. Festivalde Fatma Girik’e, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün tarafından Yaşam Boyu Onur Ödülü verildi.

Ödülü aldıktan sonra bir konuşma yapmak üzere eline mikrofonu alan Girik, "Annem Gayrettepe’de oturuyor. Bende bir yere gitmek için taksi çağırdım. Taksiciye ‘Gayrettepe’ye gideceğim’ dedim.

Taksici bana, ‘Yavrum  ben oraya gitmiyorum’ dedi. Ben de bana yavrum deyince hemen camdan içeriye girdim ve ‘İstiyorsan senin dediğin yere gidelim’ dedim. Beni görür görmez ‘Başkanım özür dilerim’ diyerek indi ve hemen kapıları açtı.

Ben de dedim ki ona ‘Oğlum ben 72 yaşındayım bu yavrum lafı benim hoşuma gider ama tutar genç birine söylersin başın belaya girer’ dedim" şeklinde bir taksiciyle yaşadığı anıyı anlattı.

Girik’in taksiciyle yaşamış olduğu anı festivale katılan vatandaşları kahkahalara boğdu.

Ünlü Oyuncu Fatma Girik daha sonra yaptığı konuşmada, "Ben bu ödülü aldım ya artık buradan Bodrum’a uçarak giderim. On aydır bodrumda hastanede yoğun bakım kapısında bekliyordum.

Çok değerli bir arkadaşım yoğun bakımda yatıyor ve ben onun yanından hiçbir yere gitmiyordum. (Fatma Girik'in hayat arkadaşı ünlü yönetmen Memduh Ün, geçen kasım ayından beri Bodrum'daki bir hastanede tedavi görüyor.)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR