Taksim'de protesto eylemine polis müdahalesi
Yeni internet yasasını protesto için Taksim'e çağrı yapılması üzerine geniş güvenlik önlemleri alan polis, Gezi Parkı'nı kapattı. Bu arada Taksim Meydanı'na getirilen TOMA'lar arasındaki kameralı olanı dikkat çekti.
GÜNDEM , 22 Şubat 2014 Cumartesi, 22:49
Taksim'de protesto eylemine polis müdahalesi

‘Yeni internet yasasını’ protesto için Taksim'e çağrı yapılması üzerine geniş güvenlik önlemleri alan polis, Gezi Parkı'nı kapattı. Bu arada Taksim Meydanı'na getirilen TOMA'lar arasındaki kameralı olanı dikkat çekti.
 Saat 19.00 sıralarında grupların Taksim'e çıkmak istemesi üzerine müdahale başladı. TOMA ile su sıkılarak uzaklaştırılan eylemcilerden gözaltına alınanlar oldu.
Taksim'de İstiklal Caddesi, ara sokaklar ve Cihangir'de olaylar devam ederken, polisin yoğun gaz kullandığı belirtiliyor.
Bu arada Mis Sokak'ta havaiye fişek atan gruba polisin attığı gaz fişeği, Tarlabaşı Bulvarı'nda Taksim yönüne ilerleyen içinde yolcu bulunan halk otobüsüne isabet etti. Yenikapı-Kurtuluş seferini yapan otobüsün içi bir anda gazla dolarken, yolcular şoförün kapıları açmasının ardından kendilerini dışarı attı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR