Taraftar yine destan yazdı
Fenerbahçe karşısında yarı final ilk maçında takımlarını büyük bir coşkuyla bağırlarına basan Bursasporlu taraftarlar, rövanş mücadelesinde elde edilen tarihi zafer sonrası bu kez Yalova’da destan yazdı.
BURSASPOR , 23 Mayıs 2015 Cumartesi, 09:23
Taraftar yine destan yazdı
UMUTLAR KAYBEDİLMEDİ

Tarihler 28 Nisan’ı gösteriyordu. Ziraat Türkiye Kupası yarı finali ilk maçında Bursasporlu taraftarlar Atatürk Stadı’nda Fenerbahçe ile karşılaşacak takımlarını desteklemek için sokağa dökülmüştü. Saatler 19.00’u gösterdiğinde 200’den fazla meşale aynı anda yandı stat çevresinde. İnanmıştı Yeşil Beyazlı yürekler takımlarının kupada finale yükseleceğine. Maç sonunda Bursaspor sahadan 2-1 yenik ayrılmasına karşın kimse umudunu yitirmemişti. Aynı coşkunun rövanş maçının bitiş düdüğünde de yaşanacağından kimsenin şüphesi yoktu.

BİZ BU OYUNU BOZARIZ

Ve beklenen an geldi çattı. Şükrü Saraçoğlu’nda tarihi bir zafer elde eden Bursasporlu futbolcular 3-0’lık skorla yaklaşık 1 ay önce kendilerine inanan taraftarlarını yine sokağa döktü. Bu kez maçın bitiş düdüğüyle birlikte Bursa’da da İstanbul’da da yer gök inledi. 21 Mayıs’ı 22 Mayıs’a bağlayan günün ilk saatlerinde Yalova Bursa arasında kilometrelerce uzayan araç konvoyu oluştu. Genci yaşlısı, tüm Bursaspor sevdalıları “Biz bu oyunu bozarız” diyerek takımlarına koştu. Ve final yolunca coşkuyla başlayan mücadele yine coşkuyla sona erdi. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR