Tarihi fırsat nasıl kaçtı?
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Hakimiyet'e Bursaspor'un mali açıdan yakaladığı fırsatı elinden nasıl kaçırdığını açıkladı.
BURSASPOR , 09 Şubat 2018 Cuma, 08:04
Tarihi fırsat nasıl kaçtı?

HABER I Süha GÜRSOY I

Bozbey, "Minareliçavuş'taki arazi satılmasıydı, Bursaspor hisse sahibi olduğundan sanayi bölgesinde 100 dönümlük arazinin sahibi olabilirdi" dedi.

BİZ DEFALARCA DİLE GETİRDİK
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, mali açıdan sıkıntılı günler yaşayan Bursaspor'un aslında tarihi bir fırsatı değerlendiremediğini açıkladı. Bursa Hakimiyet'e konuşan Bozbey, Recep Bölükbaşı'nın başkanlığı döneminde elden çıkartılan Minareliçavuş'taki fabrika arazileriyle ilgili gündem belirleyecek bir demeç verdi. Bozbey, "En önemli fırsatı sanayi bölgesindeki yeri kaybetmekle yaptı Bursaspor. Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) ile Bursa Organize Sanayi Bölgesi arasında (Minareliçavuş) yaklaşık 100 dönüm civarında büyük bir alan vardı. Bursaspor'un komple alanda iki bin metrekarelik bir hissesi vardı. O, iki bin metrekarelik hissesi ile Bursaspor 100 dönümlük alanı alabilirdi. Yani hissedar olduğu içi Bursaspor burayı elde edebilirdi ki biz defalarca bunu dile getirdik" diye konuştu.

70 MİLYON DOLAR GELİR SAĞLARDI
Bu araziyle ilgili merhum Başkan İbrahim Yazıcı'nın yakından ilgilendiğini dile getiren Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, "Rahmetli Başkan İbrahim Yazıcı bu işe eğildi. Sağ olsaydı bu işi becerirdi. O arsa için zaman zaman konuşuyorduk. Hatta 'Sıra buraya geldi. Bu işi çözelim' demişti. Orasını alsaydı Bursaspor'un hiçbir borcu olmazdı. Yani o bölgede yaklaşık 70 bin metrekare temiz parsel elde edecekti. Metrekaresi bin dolardan hesaplanırsa 70 milyon dolar gelir sağlardı. Ama kaçırdılar. Bu 2 bin metrekareyi de hisseli satmışlar. Elden gitmiş" ifadelerini kullandı. Mustafa Bozbey Özlüce Tesisleri'nin geleceği hakkında da "Özlüce Tesisleri'nin arazisi hazineye ait. Tesisin etrafında hazineye ait ek 40 dönüm kadar bir arazi daha var. Bursaspor orayı da alabilirse daha da iyi gelir elde eder. O bölgeleri ticari alan olarak da kullanabilir. Böylece kalıcı gelir de elde edebilir" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR