Taş ezme makinesinde bacağı kopan işçi, kepçeyle taşındı
İnşaat malzemeleri üretimi yapan Aksaray'daki bir fabrikada taş ezme makinesi havuzuna düşen işçinin bir ayağı koptu. Kurtarma ekiplerinin makinenin havuzundan çıkardığı yaralı, kepçeyle taşınıp fabrikadan çıkarıldı.
GÜNDEM , 03 Haziran 2021 Perşembe, 13:40
Taş ezme makinesinde bacağı kopan işçi, kepçeyle taşındı

Aksaray Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) bulunan inşaat malzemeleri üretimi yapan bir fabrikada edinilen bilgiye göre, büyük taşların kırılması için kullandığı makineye taş yüklediği esnada dengesini kaybeden Durmuş K. (32), makinenin havuzuna düştü.

BİR BACAĞI KOPTU BİR BACAĞI KIRILDI

Çırpınarak kendisini kurtarmak isteyen işçinin ayakları makinenin bıçak kısmına takıldı. Ağır yaralanan işçiyi fark eden mesai arkadaşları, makineyi durdurduktan sonra durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekipleri, 112 Acil Yardım ve Organize Sanayi Bölge Müdürlüğüne bağlı itfaiye ekipleri sevk edildi. Bir bacağı kopan ve diğer bacağı kırılan yaralı, sıkıştığı yerden UMKE ve İtfaiye ekiplerinin müdahalesi ile çıkartıldı.

FABRİKADAN KEPÇE İLE ÇIKARDILAR

Yaralı personel makinenin bulunduğu bölgeden kepçenin içine konularak fabrikadan çıkarıldı. Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine kaldırılan yaralının durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR