TBMM Başkanı Yıldırım'dan cezalı köprü geçişleriyle ilgili açıklama
TBMM Başkanı Binali Yıldırım, İstanbul'da köprü geçiş cezası mağdurlarıyla bir araya geldi. Yıldırım, köprü geçiş cezalarıyla ilgili olarak "Cezalar affedilecek, ödeyenlerin parası iade edilecek" dedi. Yıldırım istifa iddialarıyla ilgili olarak da " Kim demiş? Benden duymadığınız hiçbir şeye inanmayın. Yalan yanlış haberlere itibar etmenize gerek yok" dedi.
GÜNDEM , 20 Aralık 2018 Perşembe, 19:11
TBMM Başkanı Yıldırım'dan cezalı köprü geçişleriyle ilgili açıklama

Binali Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları;

(Cezalı köprü geçişler) Ulaştırma Bakanlığı 2.köprü geçiş cezalarını yeniden gözden geçirmeli. 2. köprü geçiş cezalarının affedilmesi gerekiyor. Çelişkili durumlar var, bu durum düzeltilmeli. Yani bunlardan (araçlardan) hangisinin kamyon türü muameleye tabi tutulacağının, hangilerinin bunun dışında kalacağının belirlenmesi lazım. Burada bir karışıklık var."

Cezaların yazıldığı günden yeni düzenlemenin Meclis'ten geçtiği güne kadar olan bütün cezaların affedilmesi, birinci iş bu. 6001 sayılı Karayolları Kanunu'na geçici bir madde koyarak bu işi kökten çözeceğiz.

Ceza ödeyenlerin parası Marttan itibaren iade edilecek. Cezalar affedilecek, ödeyenlerin parası iade edilecek.

(İstifa iddiaları) Kim demiş? Benden duymadığınız hiçbir şeye inanmayın. Yalan yanlış haberlere itibar etmenize gerek yok. Ne yapacağımızı, ne karar vereceğimizi biz İstanbullularla paylaşacağız. Onun için yalan yanlış haberlere itibar etmenize gerek yok.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR