Tecno Mobile üretime başladı
Dünyanın önde gelen akıllı telefon markalarından Tecno Mobile, 35 milyon dolarlık yatırımla Türkiye'de üretime başladı. Mevcut yatırım ile pazarda hem ürün, hem de iş modeli anlamında değişim yaratmayı hedeflediklerini belirten Tecno Mobile Türkiye Ülke Müdürü Hank Li, "İstanbul Pendik'teki üretim tesisimizde yaklaşık bin kişilik bir istihdam yaratmayı ve yüzde 10 pazar payı hedefimiz doğrultusunda Türkiye'deki yatırımlarımızı uzun vadede artırmayı planlıyoruz' dedi.
EKONOMİ , 25 Mayıs 2021 Salı, 08:49
Tecno Mobile üretime başladı

Hükümetin doğrudan yabancı yatırım çekmek için oluşturduğu olumlu yatırım ortamının önemine işaret eden Li, "Türkiye'ye yatırım yapma kararımızda hükümetin vizyoner yaklaşımı ve sunduğu cesaret verici yatırım iklimi önemli rol oynadı. Türkiye ekonomisine inanıyor ve bizim için çok değerli olan bu pazardaki güçlü oyuncular arasında yer almayı arzu ediyoruz. Bu noktada koyduğumuz yüzde 10'luk pazar payı hedefi, bu yönde atılmış bir ilk adım. Bu pazarda kalıcı bir oyuncu olma stratejisiyle hareket ederek bu doğrultuda istihdam ve yatırım planlarımızı oluşturuyoruz" dedi.

İddialı oyuncu

Tecno Mobile'ın ana şirketi Transsion Holdings'in piyasa değeri Eylül 2019'daki birincil halka arzında 4.96 milyar dolarlık piyasa değeri elde ederken, Nisan 2021 itibariyle yaklaşık beş katı değere ulaştı. Li, "Transsion'un sadece geçen yıl yaşanan yüzde 262'lik artışla, Nisan 2021 itibariyle 24 milyar dolara yaklaşan piyasa değeri bu başarının şans eseri olmadığını gösteriyor. Bu rakamlar, Tecno'nun Türkiye'ye yönelik katma değerli yatırım kararı ve istihdama verdiği önemin göstergelerini oluşturuyor" dedi.

Manchester City Futbol Kulübü gibi birçok uluslararası yapının sponsoru olarak küresel bir marka kimliğine sahip olduklarını kaydeden Li, Türkiye'deki kullanıcılara çarpıcı bir ürün deneyimi yaşatmayı hedeflediklerini belirterek, şunları söyledi:

"Orta ve üst segmentte yer alan Camon, Pova ve Spark'ın üretimini kapsayan yatırımımızla ürünlerimizi Türkiye'deki kullanıcıların gereksinimlerine göre özelleştireceğiz. Tecno son iki yılda teknolojik inovasyonunu, zarafet hazzı yaratan ayrıntılara sahip şık tasarımını, profesyonel fotoğraf deneyimini ve dünya çapındaki iş ortağı ağını daha güçlü hale getirerek globalleşme ve uluslararasılaşma alanında belirgin olumlu sonuçlar elde etti."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR