Tehlikeli zehir ele geçirildi, değeri 10 milyon!
Bilecik'te, yurda kaçak yollarla sokulduğu belirlenen toplam 253,1 gram ağırlığında iki tüp kobra yılanı zehri ele geçirildi. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.
GÜNDEM , 29 Mart 2018 Perşembe, 10:48
Tehlikeli zehir ele geçirildi, değeri 10 milyon!

Bilecik'te otomobilde "yılan zehri" operasyonu düzenlendi. Alınan bilgiye göre, İl JandarmaKomutanlığı ekipleri, bazı kişilerin yurda Ukrayna'dan kaçak yollarla sokulan kobra yılanı zehirlerini, ilaç ve kimya firmalarına satmak için irtibat kurduğunun tespit edilmesi üzerine harekete geçti.

Ekipler tarafından teknik ve fiziki takibe alınan şüphelilerin içinde bulunduğu otomobil, Osmaneli ilçesi eski İznik-Sakaryakarayolunda durduruldu. Araçta narkotik köpeğinin de desteğiyle yapılan aramada, arka koltuktaki paspasın altına zulalanmış, peçetelere sarılmış ve tüplere konulmuş halde toplam 253,1 gram kobra yılanı zehri ele geçirildi. Kimya ve ilaç sanayisinde kullanılan zehrin piyasa fiyatının 10 milyon lira olduğu değerlendiriliyor. Otomobilde bulunan M.D, T.K. ve Ö.B. gözaltına alındı. Zanlılar, jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR