Teröristler kaçırdığı köylüyü öldürdü
Tunceli'de yol kesen TKP/ML TİKKO'lu teröristlerin kaçırdığı Erkan Doğan, öldürülmüş olarak bulundu.
GÜNDEM , 22 Temmuz 2016 Cuma, 20:54
Teröristler kaçırdığı köylüyü öldürdü
Tunceli'de 18 Temmuz günü, TKP/ML TİKKO'lu teröristler Atadoğu Köyü Çet Deresi mevkiinde yol kesip, durdurdukları araçta bulunan Erkan Doğan ile B.K. ve E.K. isimli kişileri aşağı indirdi. Teröristler, kimlik kontrolü yaptıkları B.K. ve E.K.'yi serbest bırakırkan Erkan Doğan'ı ise yanlarına alarak kaçtı. Olayın duyulmasının ardından güvenlik güçleri, teröristleri etkisiz hale getirmek ve Doğan'ı kurtarmak için operasyon başlattı. 

Operasyonlar sürerken, kaçırılan Erkan Doğan, bugün arazide silahla vurularak öldürülmüş halde bulundu. Erkan Doğan'ın cesedi, otopsi yapılmak üzere morga kaldırıldı.

VALİLİK AÇIKLAMASI

Tunceli Valiliği, TİKKO'lu teröristlerin Erkan Doğan'ı kaçırıp öldürmesi olayıyla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:
"18 Temmuz 2016 günü, TKP/ML TİKKO'lu teröristler Atadoğdu Köyü Çet Deresi mevkiinde yol kesip, durdurdukları araçta bulunan Erkan Doğan ile B.K. ve E.K. isimli şahısları aşağı indirmiş, B.K. ve E.K.'yi serbest bırakırken Erkan Dogan'ı ise yanlarına alarak kaçmıştı. Olayın duyulmasının ardından güvenlik güçlerimiz tarafından, teröristleri etkisiz hale getirmek ve Erkan Doğan isimli şahsı kurtarmak için başlatılan operasyon sürerken, 22 Temmuz 2016 tarihinde şahsın arazide silahla vurularak öldürülmüş halde cesedi bulunmuştur. Erkan Doğan'ın cesedi, otopsi yapılmak üzere ilimiz Devlet Hastanesi kaldırılmıştır. Güvenlik güçlerimiz; teröristlerin yakalanmasına yönelik çalışmalarına aralıksız devam etmektedir."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR