Tescilli deprem bölgesi 'konut alanı' yapıldı!
İstanbul Beylikdüzü'nde bulunan ve deprem bölgesi olması nedeniyle yerleşime uygun olmayan alan olarak nitelendirilen arazi, AK Parti, CHP ve MHP'li İBB Meclisi üyelerinin ortaklaşa onayıyla 'konut alanı' yapıldı.
GÜNDEM , 15 Aralık 2018 Cumartesi, 09:32
Tescilli deprem bölgesi 'konut alanı' yapıldı!

İstanbul Beylikdüzü'ndeki bir arazi hakkında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi, tartışma yaratacak bir karar aldı. Beylikdüzü'nde bulunan ve yerleşime uygun olmayan alan olarak nitelendirilen arazi, Ulaşım Planlama Müdürlüğü ile Deprem Zemin İnceleme Müdürlüğü'nün olumsuz görüşlerine rağmen, AK Parti, CHP ve MHP'li İBB Meclisi üyelerinin ortaklaşa onayıyla "konut alanı" yapıldı.

DEPREM RİSKİ BULUNUYOR

Arazinin konut alanı yapılmasına gerekçe olarak ise 1991 tarihindeki sakıncalı alanların, yani zemin açısından yerleşime uygun olmayan ve deprem riski bulunan, "Önlem alınmadan yapılaşmaya izin verilmeyecek alanlar" şeklinde nitelendirilen alanların, tamamının inceleme alanı dışında bırakılması ve bölgenin 2010 yılından beri imar planı olmaması nedeniyle yaşanılan sıkıntıların giderilmesi savları öne sürüldü.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR