Tesla Model Y rakibi Fisker Ocean tanıtıldı
CES 2020 etkinliğinde en çok ilgi çeken konulardan biri şüphesiz elektrikli araçlar. Lüks elektrikli SUV segmentinde Tesla Model Y'nin rakibi olacak olan Fisker Ocean tanıtıldı.
TEKNOLOJİ , 09 Ocak 2020 Perşembe, 11:14
Tesla Model Y rakibi Fisker Ocean tanıtıldı

Lüks elektrikli SUV Fisker Ocean tanıtıldı

2019 yılında otomobil fuarlarında birçok elektrikli araç modeli tanıtıldı. CES 2020 etkinliğinden anlayacağımız üzere bu yıl da benzer şekilde elektrikli araç piyasasında ciddi artış yaşanacak.

BMW Z8 ve Aston Martin DB9 modellerinin tasarımcısı olan Henrik Fisker tarafından tasarlanan model ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başardı. Uzaktan bakıldığında Honda CRV modelini andıran Ocean, yenilikçi tasarımıyla dikkat çekiyor.

Orta konsolda sunroof, otonom sürüş gibi araç ile ilgili tüm işlemlerin yapılabildiği bir ekran mevcut. Orta konsolda sadece 5 adet fiziksel tuş bulunuyor. Fisker Ocean, 80KWh batarya ile yaklaşık 485km menzile sahip olacak.

Tesla tüm geliştirmeleri kendi yaparken Fisker teknolojilerin tamamını başka firmalardan tedarik ederek araçlarını oluşturmayı hedefliyor. Bu da geçmişte bazı sorunların oluşmasına neden olmuştu. Ocean modeli 2012 yılındaki Fisker Karma başarısızlığından sonraki ilk deneme olarak tarihe geçti.

Aracın Amerika fiyatının 30.000 dolar olacağı açıklandı. Ön siparişlerin alınmaya başladığını duyuran şirket, teslimatların 2022 yılında başlayacağını belirtti. Ön sipariş vermek için Fisker uygulaması üzerinden 250 dolar ödeme yapmak gerekiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR