TFF, Bursaspor'u küme düşürdü!
Geçtiğimiz gün U-19 Akademi Ligi statüsünü açıklayan TFF, Bursaspor'u Elit A Ligi'nden Elit B Ligi'ne düşürdü. Bu karar Timsah'ın U-19 takımının Süper Lig'in değil TFF 1. Lig'deki ekiplerin U-19 takımları ile mücadele edeceği anlamına gelirken Bursaspor cephesi rekabet seviyesinin düştüğü için karara tepkili.
BURSASPOR , 03 Ekim 2020 Cumartesi, 09:27
TFF, Bursaspor'u küme düşürdü!

HABER: SAMET ZİNCİROĞULLARI

2020-2021 sezonunda Akademi liglerinin pandemi sebebiyle oynanıp oynanmayacağı merak edilirken geçtiğimiz gün U-19 liglerinin statüsünü açıklayan Türkiye Futbol Federasyonu Bursaspor U-19 Takımı'nı dolaylı yoldan küme düşürdü. Geçtiğimiz sezon Elit A Ligi'nde Süper Lig ekiplerinin U-19 takımları ile mücadele verip oyuncuların gelişimi açısından daha kaliteli ekiplerle karşılaşan Timsah, geçen sezon pandemi dolayısı ile yarıda kalan ligi son 3 sırada bitirmediği halde yeni açıklanan statüde Elit B Ligi'ne düşürüldü.

"TFF BİZE SORMADI"

Bursaspor U19 Takımı'nın pandemi dönemi gerekçe gösterilerek A Takım ile birlikte seyahat etmesinin daha güvenli olduğu gerekçe gösterilerek böyle bir karar alındığı öğrenildi. Ancak Timsah cephesi ise bu karara tepki gösterdi. Elit B Ligi'nin kalitesinin Bursaspor'un altında olduğunu ve bu kolay ligin oyuncu gelişimini olumsuz yönde etkileyeceğini belirten Bursaspor Gençlik Geliştirme Kurulu Üyesi Serhat Arı, "TFF böyle bir karar alırken bize sormadı. Altınordu'yu da bu sebeple küme düşürmüşler. Bu kararın oyuncu gelişimine sekte vuracağı kanaatindeyim" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR