TFF'den Hırvatistan maçı açıklaması!
A Milli Takımı'n hazırlık maçında Hırvatistan ile 3-3 berabere kaldı maçta ilk 11'de sahada olan Vida'nın Kovid-19 testi pozitif çıkmasıyla ilgili TFF'den açıklama geldi.
SPOR , 12 Kasım 2020 Perşembe, 14:36
TFF'den Hırvatistan maçı açıklaması!

İşte TFF'den yapılan açıklama;

''A Milli Takımı'mız ile oynadığı özel karşılaşmada Hırvatistan Milli Takım Kaptanı Domagoj Vida'nın yapılan koronavirüs testi pozitif çıkmış ve bu futbolcu ilk 11'de başladığı maçın devre arasında oyundan alınmıştır.

Hırvatistan Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, Vida'nın karşılaşma için gerçekleştirilen Kovid-19 testlerinin negatif çıktığı fakat aynı kafilenin İsveç müsabakası için yapacağı seyahat gerekçesiyle karşılaşma sabahı alınan örneklerin pozitife dönüştüğü kaydedilmiştir.

A Milli Takım idari ve teknik heyeti, Domagoj Vida ile temaslı olabileceği şüphesi bulunan herkesin kafileden ayrı bir şekilde kamp yapılan Riva'daki Milli Takımlar Tesislerine ulaştırılmasını ve burada da gerekli karantina kurallarına uyularak ön tedbirlerin alınmasını sağlamıştır. 12 Kasım Perşembe sabahı itibariyle tüm kafilenin korona virüs testleri gerçekleştirilmiştir. Elde edilecek sonuçlara göre; Covid-19 protokolü kuralları çerçevesinde gerekli hassasiyetin gösterilmesine devam edilecektir.''

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR