Titi: "Şampiyon olabiliriz"
Yeşil Beyazlıların 29 yaşındaki Brezilyalı savunmacısı Titi, teknik direktör Paul Le Guen'den övgüyle bahsederken, "Burada da bir şeyler kazanacağına, şampiyon yapabileceğine inanıyorum" dedi.
BURSASPOR , 06 Mart 2018 Salı, 07:53
Titi: "Şampiyon olabiliriz"

MUHTEŞEM BİR DENEYİM

Bursaspor'un başarılı savunma oyuncusu Brezilyalı Titi, Timsah'taki hedefleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Teknik direktör Paul Le Guen'e çok güvendiğini belirten tecrübeli savunma oyuncusu, "Beni buraya getiren sebeplerden biri Paul Le Guen ile çalışabilmekti. Dünyaca tanınan bir insan. Aynı zamanda da kariyerinde sürekli başarılar, zaferler olan biri. Burada da aynı şeyleri yapacağına inanıyorum. Bir şeyler kazanacağına, şampiyon yapabileceğine inanıyorum. Şu ana kadar muhteşem bir deneyim oldu, her gün yeni bir şeyler öğrenebildiğim bir süreç benim için onunla çalışmak" diye konuştu.

STAT HER ZAMAN DOLU

Sezon başında takıma katılan Titi, transfer sürecinde taraftarların etkili bir rol oynadığını söyledi. Titi, "Bursaspor'a neden gelmek istersiniz? Tabii ki kariyerinizi daha yüksek seviyeye çekmek için. Ama aynı zamanda her zaman dolu bir stadyumda oynamak için. Biraz da taraftar için buraya geldim. Bu muhteşem bir duygu. Her zaman dolu bir stat var, bir kulübün gerçek gücünü düşündüğünüz zaman tabii ki kulübün sahibini, oyuncularını düşünebilirsiniz ama gerçek sahibi her zaman taraftardır. Bu anlamda Bursaspor'un farklı olduğunu düşünüyorum, bütün şehrin futbolla nefes aldığını görebiliyorsunuz" dedi.

Birbirimizi hep koruyoruz

Lig ve kupa maçlarında şu ana dek takımın en fazla forma giyen oyuncusu olan Titi, takımdaki rolü ve birlikte görev aldığı Ertuğrul Ersoy ile William Ekong için ise, "Onlar muhteşem insanlar. Her zaman saha dışında da birbirimizi kollamaya çalışıyoruz. Saha içinde bazı şeylerin gerçekleşmesi için saha dışında da belli bir dostluğun olması gerekiyor. Ekong milli takım seviyesinde bir oyuncu, Ertuğrul da her geçen gün milli takım için hazır hale geliyor. Aynı zamanda Rüştü Hanlı da var, genç bir oyuncu ama 2-3 sene sonra da o burada oynayacak. Ona da yardımcı olmaya çalışıyorum" şeklinde konuştu.

Beşiktaş maçı özgüven aşıladı

Yeşil Beyazlı ekibin inişli çıkışlı grafiğine dair düşüncelerini de belirten Titi, "Küçük düşüşler her takımda yaşanıyor, çünkü çok sık maç oynamak zorunda kalıyorsunuz. Aynı zamanda çok sakatlık yaşadık. Hoca için rekabetçi bir takım sahaya sürmek zorlaşır bu gibi durumlarda. Hazırlıklı olmak gerek ama Beşiktaş maçında özgüvenimizi kazandık. Taraftarımız da bizi sonucu alamamış olmamıza rağmen alkışladı. Bu da bize pozitif bir etki yaptı, özgüvenimiz için" ifadelerini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR