Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi yeniden açıldı!
Türkiye'nin ilk ve tek Anadolu arabaları müzesi olan Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kapsamında alınan tedbirler doğrultusunda 3 aylık aranın ardından kapılarını yeniden ziyaretçilerine açtı.
BURSA , 21 Temmuz 2020 Salı, 09:26
Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi yeniden açıldı!

Salgın kapsamında alınan önlemler nedeniyle ziyaret koşullarının değiştiği müzede birçok farklı noktada tedbirler uygulandı.

Müze alanı dezenfekte edilerek, hijyenik gerekliliklerin üst seviyede ve sürekli sağlanmasına yönelik düzenlemeler yapıldı. Müze girişine, zemine ve uygun mesafede görülebilir alanlara, maske kullanım talimatları ve alınabilecek önlemler hakkında bilgilendirme yazıları yerleştirildi. Müze personeli de pandemi süreci ve olası riskler konusunda geliştirilecek çözümlerle ilgili eğitimler aldı.

Ziyaretçi kapasiteleri düzenlendi

Alınan tedbirler doğrultusunda müze girişinde ateş ölçümünün yapılması, ziyaretçilerin ise sosyal mesafe kurallarına uyması ve maske takması zorunlu hale getirildi.

Ayrıca, ziyaretlere "kapasite uyarısı kuralı" da getirildi. Bu kapsamda müze 20, sergi salonu ise 15 kişilik kapasite ile hizmet vermeyi sürdürüyor.

Grup ziyaretleri ve rehberli turların düzenlenmesi ile eğitim faaliyetlerinin gerçekleştirilmesine bir süreliğine ara verildi. Ziyaretçilere broşür dağıtılmaması ve hediyelik eşya satış bölümü, kafeterya, trafik eğitim pisti, atlıkarınca gibi ortak kullanım alanlarının kapalı tutulması da uygulanmaya başlanan değişiklikler arasında yer aldı.

Müzenin bahçesinde bulunan banklar ile iç alandaki oturma grupları da seperatörlerle sosyal mesafe kuralına uygun olarak konumlandı. Atıkların ise uygun koşullarda imha edilmesi için giriş çıkış bölümlerine maske ve eldiven atık kutuları yerleştirildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR