Tokyo Olimpiyatları fırtına engeliyle karşı karşıya!
Tokyo Olimpiyatları Organizasyon Komitesi, 27 Temmuz'da Japonya'nın Kanto ve Tohoku bölgelerinde etkili olması beklenen fırtınaya ilişkin yaptığı açıklamada, "Oyunlar üzerinde etkisinin sınırlı olması bekleniyor" dedi
SPOR , 27 Temmuz 2021 Salı, 08:44
Tokyo Olimpiyatları fırtına engeliyle karşı karşıya!

Tokyo Olimpiyatları Organizasyon Komitesi'nden yapılan açıklamada, "Tropik Fırtına 27 Temmuz'da Kanto ve Tohoku bölgelerine yaklaşabilir. Fırtınanın oyunlar üzerinde etkisinin sınırlı olması bekleniyor. Fırtınanın müsabaka oturumlarında herhangi bir değişikliğe neden olmasıyla ilgili duyurular resmi web sitesinde yapılacaktır" denildi.

Japonya'da, Pasifik Okyanusu'ndan ülke kıyılarına ilerleyen ve aşırı yağış getirmesi beklenen Nepartak tayfununa karşı tren seferleri iptal edildi. Japonya Meteoroloji Ajansı (JMA) hafta içinde ülkenin doğu kıyılarından ana karaya varacağı kaydedilen Nepartak tayfununun aşırı yağış getireceğini açıkladı.

2021 yılının 8. tayfunu olarak bildirilen Nepartak'ın, Tokyo metropolünde bulunan Çiba eyaletinden ana karaya varacağı ve Tohoku, Hokuriku, Kanto-Koşin bölgelerini etkileyeceği kaydedildi. JR East Demiryolları, Tokyo ile kuzeydoğu bölgelerini bağlayan Yamagata Şinkansen hattındaki eyaletler arası 8 sefer ile bazı yerel seferleri iptal etti.

Tokyo 2020 Olimpiyatları Organizasyon Komitesi, turnuva kapsamında kürek ve okçuluk dışındaki müsabakaların planladığı üzere düzenleneceğini bildirdi. Oyunların takviminde yapılabilecek değişiklikleri ivedilikle duyuracaklarını aktaran komite yetkilisi Takaya Masanori, "Müsabakalara yönelik herkesin güvenliğini sağlamak istiyoruz." dedi.

Kyodo ajansı, tayfunun vurması beklenen kıyı eyaletleri Miyagi ve İbaraki'de düzenlenecek futbol müsabakalarının da tayfundan etkilenebileceğini bildirdi. JMA bölgede yaşayan halka, aşırı yağış ile beraber ani rüzgar, nehir taşkınları ve toprak kaymalarına yönelik tedbir almaları çağrısında bulundu. Çin'in doğusunda 2016'da saatte 285 kilometre hıza ulaşan aynı isimdeki Nepartak tropikal fırtınası sonucu 100'den fazla kişi ölmüş, maddi hasar 1,8 milyar doları bulmuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR