"Topuklu kramponlar" kanser hastası anne için sahaya iniyor
Bursa'da gazeteci, avukat, mühendis, emlakçı gibi farklı sektörlerde çalışan bir grup kadın, "Topuklu kadınlar sahaya iniyor" projesi çerçevesinde yapacakları halı saha maçından elde edecekleri gelirle kanser hastası 3 çocuklu bir anneye destek olacak.
BURSA'DA SPOR , 02 Mart 2017 Perşembe, 12:49
"Topuklu kramponlar" kanser hastası anne için sahaya iniyor

Bursalı kadınlar Semra Teke ve Sibel Kavçin tarafından hayata geçirilen proje kapsamında 1'i hakem 21 kadın, maçın oynanacağı Odunluk Mahallesi'ndeki Galatasaray Futbol Okulu Tesisleri'nde bir araya gelerek antrenman yaptı.

Antrenmanın ardından AA muhabirine konuşan iş kadını Teke, ortağı Sibel Kavçin ile "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde bir sosyal sorumluluk projesi hazırladıklarını söyledi.

Bu çerçevede sadece kadınların forma giyeceği bir futbol maçı organize etmeyi planladıklarını anlatan Teke, "Sonrasında 37 yaşında 3 çocuklu ihtiyaç sahibi bir kanser hastası kadın tespit ettik ve bu projeyi onun yararına dönüştürmeye karar verdik." dedi.

Teke, projeyi, çevresindeki kadınlarla paylaştıklarında çok olumlu tepkilerle karşılaştıklarını vurgulayarak şöyle devam etti:

"Bursa'da medyada çalışan kadınlar ile özel sektörden arkadaşlarımızı karşı karşıya getirmeye karar verdik. Projenin ismine de 'Topuklu kramponlar sahaya iniyor' dedik. 7 Mart Salı akşamı saat 20.00'de Galatasaray Futbol Okulu Tesisleri'nde maç yapacağız. Buradan elde edeceğimiz geliri de mağdur annemize teslim edeceğiz."

Medya ve iş dünyasından kadınlar karşılaşacak

Proje ortağı Sibel Kavçin de karşılaşmada "Medyacılar" ve "Firmacılar" takımlarının karşı karşıya geleceğini ifade etti.

Maçta forma giyecek kadınların iş hayatlarında başarılı olduklarını dile getiren Kavçin, şunları söyledi:

"Projeyi kendilerine götürdüğümüzde hepsi canı gönülden kabul ettiler. Onlar üzerine düşeni yaptılar. Şimdi sıra projemize destek vermek isteyen yardımseverlerimizde. Bursa Kanserle Savaş Derneği yetkilileri de maçta olacak. Burada izleyiciler, diledikleri ölçüde maddi yardımda bulunabilirler. Toplanan yardım, dernek yetkilileri tarafından kanser hastası annemize teslim edilecek. Onun için yardımda bulunmak isteyenleri 7 Mart'taki maçımıza bekliyoruz."

Kavçin, maçta "Medyacılar" takımında Bursa medyasında görev yapan kadınların, "Firmacılar" takımında ise güzellik uzmanı, avukat, emlakçı, sürücü kursu sahibi, pedagog, mühendis ve minyatür sanatçısı kadınların forma giyeceğini aktardı.

Oyuncular mutlu ve umutlu

Maçta "Firmacılar" takımında forma giyecek olan güzellik uzmanı Serap Uzun, böyle anlamlı bir organizasyonda yer almaktan mutluluk duyduğuna işaret etti.

Karşılaşma öncesinde yaptıkları antrenman sırasında bile çok duygulandığını vurgulayan Uzun, "Daha önce hiç futbol oynamamıştım. İlk kez sahaya çıkıyorum. Bunun heyecanını yaşarken, bir anneye de yardımda bulunacak olmanın da farklı bir yönü var. Umarım istediğimiz hedefe ulaşırız." dedi.

Bursa'da sürücü kursu sahibi olan aynı zamanda Bursa Kadın Yardımlaşma, Dayanışma, Eğitim Federasyonu Başkanlığını yapan Türkan Polat da büyük bir onurla görev aldıkları projeye kentteki duyarlı insanların da destek vermelerini istedi.

Kaleyi sunucu koruyacak

Maçta "Medyacılar" takımının kalesini koruyacak program yapımcısı ve sunucu Süheyla Yılmaz da projede yer alan tüm kadınlar gibi mutlu olduğunu anlattı.

Maçın tiyatral bir müsabaka şeklinde geçeceğini dile getiren Yılmaz, şunları kaydetti:

"Bütün arkadaşlarımızı, dostlarımızı bize destek olmaya davet ediyoruz. Bir taraftan eğlenirken, bir taraftan da kadın dayanışmasını gerçekleştireceğiz. Bir taraftan da bir annemize destek olacağız. Bugün antrenman yaptık. Hiçbirimizde kazanma hırsı yok. Amacımız eğlenmek, eğlenirken de farkındalık yaratmak. Önemli olan burada bu. Bu projeyi sürekli hale getirmek istiyoruz. Onun için de yardımsever halkımızı 7 Mart akşamı oynanacak maçımıza davet ediyoruz."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR