Torununu doğuracak!
Kızı için taşıyıcı anne olan ABD’nin Utah eyaletinde yaşayan 58 yaşındaki Julia Navarro, Şubat ayında torununu doğuracak.
DÜNYA , 09 Ocak 2014 Perşembe, 12:53
Torununu doğuracak!

Çocuk sahibi olamayan 32 yaşındaki Lorena McKinnon, 10’dan fazla düşük yaptıktan sonra, taşıyıcı anne bulmaya karar verdi. McKinnon’un kızkardeşi ve bir arkadaşı taşıyıcı anne olmayı kabul etti. Fakat daha sonra bu kararlarından caydı. Bunun üzerine, Lorena’nın annesi Julia, kızı için taşıyıcı anne olmaya karar verdi. ABD medyasına konuşan Julia Navarro, “Aile olarak birbirimize yardımcı olmak zorundayız,” dedi.

GARİP OLDUĞUNU KABUL ETTİLER

Üç ay hormon tedavisi gören Navarro’ya embriyo nakli yapıldı. Doktorlar, Navarro’ya yaşı dolayısıyla sadece yüzde 45 doğum yapma şansı olduğunu açıkladı. Fakat, nakil başarılı oldu ve Navarro şimdi kızının kızına hamile. Lorena McKinnon, doğum öncesi annesiyle birlikte psikolojik danışmanlık hizmeti aldıklarını belirtti ve ekledi:

“Bu duruma psikolojik olarak hazır olmamız gerekiyor. Aileler, genelde taşıyıcı annenin kim olduğunu bilmez. Annemin kızıma hamile olması tabii ki garip bir durum.”

McKinnon, annesine minnet duyduğunu belirtiyor. ABD’de geçen yıl 53 yaşındaki bir kadın, kızı için taşıyıcı anne olmayı kabul etmiş ve ikiz kız bebek dünyaya getirmişti.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR