Trabzonspor'da Trondsen şoku!
Trabzonspor'un yeni transferi Trondsen'in ön çapraz bağları koptu. Norveçli oyuncu 6 ay sahalardan uzak kalacak.
SPOR , 10 Eylül 2020 Perşembe, 15:31
Trabzonspor'da Trondsen şoku!

Trabzonspor'un yeni transferi Trondsen'in ön çapraz bağları koptu. Norveçli oyuncu 6 ay sahalardan uzak kalacak.

Trabzonspor'da yeni sezon öncesinde can sıkan bir haber geldi.

Bordo-mavililerin Rosenborg'dan yeni transferi Anders Trondsen ön çapraz bağları koptuğu bildirildi. Futbol dünyasındaki en ağır sakatlıklardan birini yaşayan Norveçli oyuncunun, en az 6 ay sahalardan uzak kalacağı kaydedildi.

Trabzonspor'dan resmi açıklama;

"Sağlık Kurulu Başkanımız Yaşar Kibar Güven, oyuncularımız Anders Trondsen, Marlon Xavier ve Joao Pereira'nın sakatlıklarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Anders Trondsen

Dün sabah yapılan antrenmanda dizi dönen futbolcumuzun bugün yapılan muayene ve çekilen MR neticesinde sağ diz ön çapraz bağında yırtık tespit edilmiştir. Ameliyatı planlanan futbolcumuzun yaklaşık 6 ay süreyle sahalardan uzak kalması öngörülmektedir.

Marlon Xavier

Sol arka adalesinde gerilme oluşan oyuncumuzun yapılan muayene ve incelenen MR grafileri neticesinde sol uyluk arka adalesinde (biceps femoris) ikinci derece yaralanma tespit edilmiş olup tedavisi devam etmektedir.

Joao Pereira

Çaykur Rizespor ile oynadığımız hazırlık maçında dizinden sakatlanan Joao Pereira'nın yapılan muayene ve incelenen MR grafileri neticesinde sağ diz iç yan bağında birinci derece zorlanma tespit edilmiş olup tedavisi devam etmektedir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR