Transfer beklentisi içindeki Daum'dan ilginç çıkış
2 ya da 3 transfer daha yapmak istediklerini belirten Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum, “Hedeflerimize ulaşmak için elimizden geleni yapacağız. Takviye gerekiyor. Sakatlık olmasın diye de daha fazla namaza gitmem, dua etmem lazım” dedi.
BURSASPOR , 12 Ocak 2014 Pazar, 08:52
Transfer beklentisi içindeki Daum'dan ilginç çıkış

Bursaspor Teknik Direktör Christoph Daum, Antalya’da bugün sona erecek olan devre arası kamp çalışmalarını ve transferi değerlendirdi. Alman teknik adam, “Kamp dönemimiz çok iyi geçiyor. İmkanlar çok iyi. Sıkı idmanları ve bir de hazırlık maçı oldu. Futbolcular iyi çalışarak birbirine alıştı. Eminim ki bu durum ikinci devreye yansıyacak. Hedeflerimizden bir tanesi Avrupa kupalarına katılmak. İki yolumuz var. Ligde ilk 5 ya da kupada ilerlemek. Bunları yapmak istiyoruz. Bursaspor taraftarı bunu hak ediyor” dedi.

İNANILMAZ KATKI SAĞLAYACAKTIR

Daum yapılan üç transferle ilgili olarak, “Ethem genç ve yetenekli. Bursaspor için iyi bir kazanç olacaktır. Oğuzhan da fiziksel anlamda iyi ve süratli. Belli bir dönemden sonra kendini takımda bulabilir. Fernandao ise bize hemen katkı sağlayacağını gösterdi. Brezilya’da ligler 4 hafta önce bitti. İyi çalıştıktan sonra inanılmaz katkı verecek ve kaliteli futbolcu olduğunu gösterecektir” ifadeleriniz kullandı.

BİRÇOK FUTBOLCU ÖNERİLDİ

Bu transferlere ek olarak 2-3 takviyenin daha yapılmasını beklediğini dile getiren Christoph Daum, şunları söyledi: “2-3 futbolcu daha transfer edebiliriz. Birçok futbolcu önerildi. Biz de, bize katkı sağlayacak futbolcuyu transfer etmek zorundayız. Bu futbolcuların takıma hemen katılması da önem taşıyor. Önümüzde 4 haftada oynayacağımız 10 maç var. Zor bir periyot. Onların katılması ve bize katkı sağlaması önemli”.

KUZEY AMERİKA’YA YÖNELİYORSUNUZ

“İkinci transfer dönemi zor periyot” ifadelerini kullanan Daum, “Almak istediğiniz futbolcuların mukavelesi devam ediyor. Büyük paralar ödemek zorundasınız. Ya da futbolcular problemli olabiliyor. Avrupa’da belirli liglerde maçlar devam ediyor. Bunun için onları oradan koparmak kolay olmuyor. Biz de Kuzey Amerika’ya bakıyorsunuz. O bölgede futbolcu bulduğunuz zaman da rakip olarak Ruslar, Araplar karşınıza çıkıyor. Bu yüzden de zorluklar yaşıyorsunuz” dedi.

DUA ETMEM LAZIM

“2-3 futbolcu almak ve hemen takıma monte etmek istiyorum” diyen Daum, yöneltilen “Transfer olmazsa mevcut kadro hedefe gidebilecek mi?” sorusuna ise gündemi sarsan bir şekilde yanıt verdi: “Zor bir duruma girebiliriz ancak bu takımla maksimumu çıkarmak zorundayız. Ben motivasyonumu en yüksek derece tutarak çalışacağım. Hedeflerimiz eğer matematiksel olarak devam ediyorsa her şeyimizi koymak zorundayız. Örnek olarak da kendimi göstermek zorundayım. Diğer faktörler için yani kart ve sakatlık olmasın diye dua etmemiz lazım. Daha fazla namaza gitmem gerekiyor.”

PABLO BATALLA KİRALANMAYACAK

Christoph Daum  Batalla’yı kiralık olarak vermeyeceklerini söyledi. Arjantinli futbolcuyla bir tartışma yaşamadığını söyleyen Daum; “Batalla'yı kesinlikle kiralık olarak vermeyi düşünmüyoruz. Kendi istediği taktirde satılık gidebilir” dedi.

KALİTEYE İHTİYAÇ VAR

Koyulan hedeflere ulaşmak için kaliteye ihtiyaçları olduğunun altını çizen tecrübeli çalıştırıcı, “4 haftada 10 maç yapacağız. Bu zorlu bir dönem. Onu da bırakın bu dönemde sakatlık olabilir, cezalı olabilir. Bunlar olduğu zaman istenilen kaliteyi sahaya süremiyorsunuz. Futbolcu elinden geleni yapabilir, çok çalışır ama koyduğunuz hedeflere ulaşmak adına kaliteye ihtiyacımız var” dedi.

BURSASPOR İÇİN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ

“Transfer istemememin yanı sıra, takımımızı belli bir seviyeye getirmeye çalışıyoruz. O da çok önemli. Futbolcu arkadaşlarımız çok iyi çalıştılar. Onlara teşekkür ediyorum. Bursaspor’a yakışır şekilde yapıyorlar bunları. Gerçekten yüksek bir motivasyonla çalışmamızı sürdürüyoruz. Hedef adına, Bursaspor için her şeyi yapacağız”.

ALMANYA'YA DÖNEBİLİRİM

Daum Alman basınına, Bursaspor’a kriz menajeri olarak geldiğini belirtirken, Yeşil Beyazlı takımın Bundesliga’da olması durumunda kümede kalma savaşı vereceğini söyledi. Daum,Bundesliga'ya dönmek için özel taleplerinin olmadığını açıklarken; “Eğer bir kulüp,benim kendimi iyi hissedeceğim konsept ile gelirse dönebilirim” açıklamasında bulundu.

SİVASSPOR'LA HESABIMIZ VAR

Ziraat Türkiye Kupası’nda salı günü oynanacak Sivasspor maçı ile ilgili kısa ve öz konuşan Daum, “Sivas’la açık bir hesabımız var. onu kapatmak için salı gününü bekliyoruz” dedi.


 


 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR