Tribün liderinin öldürülmesi davasında olay sözler!
Fenerbahçe tribün liderlerinden Mehmet Altunkaynak'ın öldürülmesine ilişkin 5'i tutuklu 12 sanığın yargılandığı dava görüldü. Duruşmada sık sık sözlü tartışma yaşanırken tutuklu sanık Ümit Saral, 'Dede İsmail' lakabıyla bilinen sanık İsmail Dalkıran'a "Ben seni zaten gördüğüm yerde öldüreceğim, bu da kayıtlara geçsin. Beni hasmımla suç ortağı yaptınız" dedi.
SPOR , 27 Ekim 2020 Salı, 15:39
Tribün liderinin öldürülmesi davasında olay sözler!

Bakırköy 18. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar İbrahim Gümüştekin, Samet Diler, İsmail Dalkıran, Cemil Tavus ve Tolgahan Çeken getirildi. Duruşmaya başka suçtan da tutuklu bulunan sanık Ümit Saral Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi'yle (SEGBİS) bağlandı. Ayrıca duruşmada tutuksuz sanıklar Ali Can Doğan, Serkan Kızılgül, Yunus Emre Doğan ve Zülfikar Can Işıklı ile taraf avukatları da yer aldı. Savunma yapan sanıklar, üzerlerine atılı suçlamaları reddederek cinayet olayıyla ilgili alakaları olmadığını öne sürdü.

TRİBÜNDE GÖZÜ VARDI

Duruşmada yer alan Mehmet Altunkaynak'ın kardeşi Hakan Altunkaynak ise yaklaşık 20 senedir 'Dede İsmail' lakabıyla bilinen İsmail Dalkıran ile aralarında husumet olduğunu öne sürerek "Babam vefat ettiğinde Dede İsmail hariç herkes taziyeye geldi. Dede İsmail bu olayı finanse etti, Samet Güler de bu işi yaptı. Bu adamın tribünde gözü vardı" dedi. Ayrıca müşteki Altunkaynak "İbrahim Gümüştekin'in bu olaydan sorumlu olduğuna inanmıyorum" diye konuştu.

ANNEMİN ÜZERİNE YEMİN EDERİM

Tutuklu sanık İsmail Dalkıran da 2016 senesi dışında 20 senedir maça gitmediğini iddia ederek "Müşteki bu olayları yaptırdığımı benim düşmanlarımdan duymuştur. Annem öldü benim, annemin üzerine yemin ederim benim bu olayla alakam yoktur. 8 aydır çok çektim" şeklinde beyanda bulundu.

GÖRDÜĞÜM YERDE ÖLDÜRECEĞİM

Duruşma salonunda sık sık sözlü tartışma yaşanırken, duruşmaya SEGBİS ile bağlanan ve başka suçtan da tutuklu bulunan sanık Ümit Saral, İsmail Dalkıran'a "Sen zaten benim hasmımsın, ben seni zaten gördüğüm yerde öldüreceğim. Bu da kayıtlara geçsin. Beni hasmımla suç ortağı yaptınız" dedi.

1 SANIK TAHLİYE OLDU

Cumhuriyet savcısı sanıklar İsmail Dalkıran, Samet Diler ve Tolgahan Çeken'in tutukluluk halinin devamını talep ederken, sanık İbrahim Gümüştekin ve Ümit Saral'ın adli kontrol şartıyla tahliye edilmesini istedi.
Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklar Ümit Saral, İsmail Dalkıran, Samet Diler ve Tolgahan Çeken'in tutukluluk halinin devamına karar verdi. Sanık İbrahim Gümüştekin'in tahliyesine karar veren heyet, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR