Tribün rekoru galibiyete yetmedi
Bu sezon geride kalan 9 iç saha maçında 11 bin taraftar ortalamasına oynayan Bursaspor 1-0 kaybettiği Eskişehirspor karşısında sezonun en yüksek rakamına ulaştı. Anadolu futbolu-nun önemli mücadelesini tribünde tam 22 bin 12 kişi izledi.
BURSASPOR , 04 Şubat 2020 Salı, 08:36
Tribün rekoru galibiyete yetmedi

Haber / Melisa ÖZTÜRER

Süper Lig'de seyirci sayılarının düştüğü şu günlerde Bursaspor taraftar desteği bakımından ayakta kalan birkaç kulüpten biri olduğunu yine kanıtladı. Geride kalan 9 iç saha maçında 11 bin 733 taraftar ortalamasıyla mücadele eden Yeşil Beyazlılar Eskişehirspor karşısında bu sezonki en yüksek taraftar sayısına ulaştı. Bursaspor'la Eskişehirspor arasındaki Anadolu futbolunun önemli randevusunu tribünden toplam 22 bin 012 taraftar izledi.

TOPLAMIN YÜZDE YİRMİSİ

Bu rakamın 2 bin 170 kişilik kısmını Eskişehirspor taraftarı oluşturdu. Bursaspor bu sezon geride kalan 9 maçta 105 bin 601 taraftar önünde oynarken, Eskişehirspor maçı neredeyse toplam sayının yüzde 20'sini oluşturdu. Bursaspor'un bu sezon daha önce en çok seyirciye ulaştığı mücadele 14 bin 741 kişi ile Osmanlıspor maçıydı. Yeşil Beyazlılar'ın en az taraftar önünde oynadığı maç da 8 bin 379 kişi ile Aksiharspor karşılaşması olarak kayıtlara geçti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR