Trump'ın baş düşmanıydı... 1 milyon dolar ödül kazandı!
Yaklaşık 40 yıldır ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörlüğü görevinde bulunan Dr. Anthony Fauci, Trump yönetiminde birçok sıkıntı yaşamış, bizzat Donald Trump tarafından koronavirüs salgınıyla ilgili sözleri kamuoyu önünde sık sık eleştirilmişti. Neredeyse "Trump'ın baş düşmanı" haline gelen ve Biden yönetiminde görevine devam eden Fauci üstün başarısı nedeniyle1 milyon dolarlık ödülün sahibi oldu.
DÜNYA , 16 Şubat 2021 Salı, 11:59
Trump'ın baş düşmanıydı... 1 milyon dolar ödül kazandı!

ABD'de Başkan Joe Biden'ın baş bilim danışmanı olan Dr Anthony Fauci, İsrail Tel Aviv Üniversitesi'nden 1 milyon dolar değerinde ödül verildi.

Tel Aviv Üniversitesi merkezli Dan David Vakfı'nın dün yaptığı açıklamada, Fauci'nin "Zorlu koronavirüs krizi sırasında bilgisiz muhalefet karşısında bilimi cesurca savunduğu" için ödülü almaya hak kazandığı belirtildi.

Dan David Vakfı açıklamasında "Kovid-19 salgını ortaya çıktıkça, (Fauci) korku ve endişeden etkilenen insanlara hitap etmek için hatırı sayılır iletişim becerilerinden yararlandı ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ve başka yerlerdeki bireyleri salgının yayılmasını kontrol altına almak için gerekli olan halk sağlığı önlemleri hakkında bilgilendirmek için durmaksızın çalıştı" ifadelerini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR