TSK'da şok istifa
Yüksek Askeri Şura (YAŞ), Başbakan Erdoğan başkanlığında bugün toplandı. Toplantılar 3 gün sürecek ve ordunun yeni komuta kademesi şekillenecek. Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Nezih Damcı’nın emeklilik isteği kabul edildi.
GÜNDEM , 01 Ağustos 2013 Perşembe, 16:38
TSK'da şok istifa

TSK : Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Nezih DAMCI kendi isteği ile emeklilik talebinde bulunmuş, emeklilik isteği onaylanmıştır.

Genelkurmay Başkanlığı, Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Nezih Damcı'ının kendi isteği ile emeklilik talebinde bulunduğunu ve emeklilik isteğinin onaylandığını açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklama şöyle; "Bazı basın yayın organlarında Hava Kuvvetleri Komutanlığı mensubu üç generalin görevlerinden istifa ettiklerine ve istifalarının Uludere olayı ile sürmekte olan bazı davalardan kaynaklandığına ilişkin iddialar yer almaktadır. Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Nezih DAMCI kendi isteği ile emeklilik talebinde bulunmuş, emeklilik isteği onaylanmıştır. Korgeneral DAMCI’nın emeklilik talebinin basında yer alan olaylar ile ilgisi bulunmamaktadır. Bir korgeneral dışında, Hava Kuvvetleri Komutanlığından emeklilik isteğinde bulunan başka general bulunmamaktadır."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR