TSK'dan son dakika açıklaması
Tsk'dan flaş açıklama...
GÜNDEM , 27 Nisan 2014 Pazar, 17:10
TSK'dan son dakika açıklaması

Dün (26 Nisan) saat 19.30 sıralarında sözde gençlik yapılanmasına mensup bir grubun trafiği durdurup, yol üzerinde 100 kadar araçlık konvoy oluşturduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

Sözde gençlik yapılanmasına mensup bir grup, Lice Abalı Jandarma Karakol Komutanlığı'nın iki kilometre güneybatısı bölgesinde, trafiği durdurarak yolu kesmiş ve iki-üç araç ile yolu trafiğe kapatmıştır. Yol üzerinde 90-100 araçlık konvoy oluşmuştur. Yolu kapatan söz konusu gruba, Abalı Jandarma Karakol Komutanlığı yeni hizmet binası inşaat alanının güvenliğini sağlayan unsurlarca müdahale edilmiş, müdahalede bulunan unsurlara söz konusu grup tarafından taş, havai fişek, molotof kokteyli ve ses bombaları ile saldırıda bulunulmuştur. Çıkan olaylar sırasında Silvan 4’üncü Jandarma Komando Alay Komutanlığı'nda görevli jandarma uzman çavuş, atılan ses bombasının isabet etmesi sonucu, sağ bacağı ile kulağından hayati tehlikesi olmayacak şekilde hafif yaralanmıştır. Saat 21.45 sıralarında, yolda oluşan konvoyda bulunan yolcu otobüsünden indirilen iki askeri personel, söz konusu grup tarafından kaçırılmıştır.”

ASKERLERİN ÜZERİNE TACİZ ATEŞİ AÇILDI

Yine dün Hakkari Şemdinli ilçesinde saat 14.25 sıralarında bölücü terör örgütü mensupları tarafından Kara Kuvvetleri 34. Hudut Tugay Komutanlığı sorumluluk bölgesinde Şemdinli Ortaklar köyünün yaklaşık 10 kilometre güneydoğusunda yer alan Kale Tepe üs bölgesinde konuşlu olan 2. Komando Tugay Komutanlığı unsurlarına, Koç Tepe bölgesi ve Irak'ın kuzeyinden taciz ateşi açıldığı kaydedildi. Açılan ateşe askerler tarafından derhal karşılık verildiği, bölgeye saat 15.40'ta Hakkâri Otluca'dan AH-1W (Kobra) taarruz helikopteri ve saat 16.45'te insanlı keşif uçağı sevk edildiği vurgulandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR