TÜBİTAK, TED Bursa Koleji'nin birinciliğini onayladı
TÜBİTAK tarafından düzenlenen ve Uludağ Üniversitesi'nde gerçekleştirilen "48. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması"nda, TED Bursa Koleji 9. sınıf öğrencisi Melih Öztürk'ün tasarladığı "Mars Robotu" projesi, Teknolojik Tasarım alanında 1'inci seçildi.
BURSA , 31 Mart 2017 Cuma, 20:26
TÜBİTAK, TED Bursa Koleji'nin birinciliğini onayladı

Uludağ Üniversitesi'nde gerçekleştirilen "48. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması"nda 1'inci olan Uluğbey isimli robot, Mars'tan aldığı görüntüleri dünyaya iletebilme ve sensörleriyle topladığı bilgileri bilgisayara aktarabilme özelliğiylede ilgi gördü. Biyoloji alanında yarışmaya katılan TED Bursa Koleji 10. sınıf öğrencisi Ilgım Cengiz'in "PVC serum şişesinin insülin üzerindeki olumsuz etkisi" projesi ise 3'üncü oldu. Melih Öztürk'ün birincilik derecesi alan "Mars Robotu" projesi, Ankara'da yapılacak Türkiye finallerinde TED Bursa Koleji'ni temsil edecek.

Başarılarından dolayı öğrencilerini kutlayan ve projelerde emeği geçen öğretmenlerini teşekkür eden TED Bursa Koleji Lise Müdürü Ebru Bekil, bu başarılardan dolayı duyduğu mutluluğu ve gururu dile getirdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR