Tunceli Belediye Başkanı Maçoğlu'nun korona test sonucu belli oldu
Son dakika haberine göre, Tunceli Belediye Başkanı Türkiye Komünist Partili (TKP) Fatih Mehmet Maçoğlu'nun boğaz ağrısı şikayetiyle Devlet Hastanesi'nde yaptırdığı virüs testi pozitif çıktı.
GÜNDEM , 22 Haziran 2020 Pazartesi, 21:17
Tunceli Belediye Başkanı Maçoğlu'nun korona test sonucu belli oldu

Maçoğlu, dün yaşadığı boğaz ağrısından sonra hastanedeki tetkikleri ve yapılan test sonuçlarına göre, kendisinde corona virüsü tespit edildiğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Maçoğlu, Tunceli Devlet Hastanesi'nde tedavi sürecinin başladığını ifade etti.

Fatih Mehmet Maçoğlu kimdir?

Fatih Mehmet Maçoğlu 20 Aralık 1968 doğumlu. Türkiye'nin ilk TKP'li belediye başkanı olan Fatih Mehmet Maçoğlu'nun asıl mesleği laborantlık. Tunceli'ye bağlı Çemberlitaş köyü doğumlu olan Fatih Mehmet Maçoğlu, ilköğrenimini Ovacık YİBO'da, orta öğrenimini Bingöl Sağlık Meslek Lisesinde tamamladı.


Meslek yaşamına 1989 'da Konya'nın Bozkır ilçesinde sağlık memuru olarak başladı. 1992 ile 2007 yılları arasında Tunceli'nin Pertek ilçesinde görev yaptı. 2007 yılından 2014 yılına kadar Tunceli Devlet Hastanesi'nin Acil Servis bölümünde Sağlık Memuru olarak çalıştı.

2014 seçimleri ile Ovacık Belediye Başkanı oldu. 31 Mart 2019 seçimlerinde Tunceli Belediye Başkanı seçildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR