Türk bayrağı yırtan Yunan vekile Azerbaycan'dan sert tepki!
Azeri vekil Adil Aliyev, Avrupa Parlamentosu'nda Türk bayrağını yırtan ırkçı Yunan milletvekili Ioannis Lagos'a "Türkiye'nin bayrağına el uzatan soytarı milletvekili bilmelidir ki iki devlet bir millet olarak kardeş Türkiye'nin bayrağına el uzatanın parmağını kırarız" sözleriyle yüklendi.
DÜNYA , 01 Şubat 2020 Cumartesi, 13:51
Türk bayrağı yırtan Yunan vekile Azerbaycan'dan sert tepki!

Yunanistan aşırı sağcı Altın Şafak partisinin eski üyesi ve Avrupa Parlamentosu milletvekili Ioannis Lagos'un Avrupa Parlamentosu'nda Türk bayrağı yırtmasına Azerbaycan'dan da tepki geldi.

"TÜRK BAYRAĞINA UZATILAN PARMAĞI KIRARIZ"

Azerbaycan Milletvekili Adil Aliyev, hiçbir etik kurala uymayan bu davranışı kınadığını belirterek, " Türkiye'nin bayrağına el uzatan soytarı milletvekili bilmelidir ki iki devlet bir millet olarak kardeş Türkiye'nin bayrağına el uzatanın parmağını kırarız. Bu olay Türkiye'yi üzdüğü gibi bizi de derinden üzdü. Türk bayrağı mukaddes bir bayraktır. Türk bayrağının üzerinde şehitlerin kanının rengi var. O yüzden iki kardeş bir millet olarak Türk bayrağına el uzatan her kim olursa olsun onun elini kırar ona yolunu gösteririz. Ona yanlış bir düşüncede olduğunu ona ispat ederiz" dedi.

"TÜRKİYE YALNIZ DEĞİLDİR"

Bu tür kışkırttırıcı hareketlerin sona ermesinin önemli olduğunu vurgulayan Aliyev, "Türkiye bizim için önemli bir değerdir. Türkiye yalnız değildir. Türk dünyası gardaş Türkiye ile omuz omuzadır, emrindedir" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR