Türk hackerlar iCloud hesaplarını ele geçirdi
Kendilerini "Turkish Crime Family" olarak isimlendiren bir grup hacker, iddiaya göre, Apple'a ait 300 milyon iCloud hesabını hackledi ve Apple'dan fidye isteyen hackerlar istediklerini alamazlarsa milyonlarca hesabını sıfırlayacak.
TEKNOLOJİ , 22 Mart 2017 Çarşamba, 23:15
Türk hackerlar iCloud hesaplarını ele geçirdi

Apple'a yakınlığıyla bilinen MacRumours'un haberine göre, bir grup Türk hacker, 300 milyonu aşkın iCloud hesabını hacklemiş durumda. Apple'dan hacklenen hesapların karşılığında fidye isteyen hacker grubu, kendilerine 75 bin dolar değerinde bitcoin ya da 100 bin dolar değerinde iTunes hediye kartı verilmesini istiyor.

Bu istekleri yerine getirilmemesi söz konusu olursa bunca hesabın sıfırlanacağını savunan hackerlar Apple'a 7 Nisan tarihine kadar da süre tanımış durumda.

Hacker grubunun iddiasına göre, hackerlar bir Apple yetkilisiyle mail üzerinden görüştüler; ancak yetkili bu tür siber suçları Apple'ın kesinlikle ödüllendirme yoluna gitmeyeceğini söyledi.

Apple'dan konuyu doğrulayan ya da yalanlayan bir açıklama henüz yapılmış değil.

Daha önce de Rusya'nın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan VKontakte'nin 100 milyon kullanıcı bilgisi çalınmış ve 1 bitcoin karşılığında bu hesaplar satışa çıkarılmıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR