Türk jetleri PKK hedeflerini vurdu!
F-16'lar Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi kırsalında PKK'lı teröristlerden oluşan iki hedefi imha etti. Pazar gününden beri uygulanan sokağa çıkma yasağı bu sabah kaldırıldı.
GÜNDEM , 05 Temmuz 2016 Salı, 11:08
Türk jetleri PKK hedeflerini vurdu!
Türk Hava Kuvvetleri'ne bağlı savaş uçakları Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi kırsalında belirlenen bülücü terör örgütü PKK'lı teröristlerden oluşan iki hedefi imha etti.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"4 Temmuz 2016 tarihinde 23.20-23.33 saatleri arasında Şırnak Beytüşşebapkırsalında alınan anlık bir istihbaratın değerlendirilmesi sonucu Türk Hava Kuvvetleri'ne bağlı savaş uçakları ile hava harekatı düzenlenmiş; bölgede tespit edilen 4-5 kişilik bölücü terör örgütü militanlarının oluşturduğu iki hedef ateş altına alınarak imha edilmiştir. Görevlerini başarıyla icra eden savaş uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüşlerdir."

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BU SABAH KALDIRILDI

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde pazar günü PKK'lılara yönelik yapılacak operasyon nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağı bu sabah 04.00 itibarıyla kaldırıldı.

Şırnak Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "İlimiz Beytüşşebap İlçesi Merkezinde 03.07.2016 Pazar günü saat 01.00'dan itibaren Bölücü Terör Örgütü mensuplarının yakalanması, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için Beytüşşebap Kaymakamlığı tarafından 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 32/Ç maddesi gereğince, ikinci bir emre kadar ilan edilen sokağa çıkma yasağı 05.07.2016 Salı günü (bugün) saat 04.00'dan itibaren kaldırılmıştır." ifadelerine yer verildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR