Türk sineması değerli bir ismi kaybetti!
Çocuklar Duymasın dizisinde Dursun karakteri ile gönüllerde taht kuran, usta sinema ve dizi oyuncusu Ercüment Balakoğlu hayatını kaybetti.
MAGAZİN , 24 Mart 2018 Cumartesi, 01:21
Türk sineması değerli bir ismi kaybetti!

80 yaşındaki sinema ve dizi oyuncusu Ercüment Balakoğlu hayatını kaybetti. Ercüment Balakoğlu'nun vefatını sanatçı Onur Akay Instagram'dan yaptığı paylaşımla duyurdu.

Onur Akay paylaşımında "Çocuklar Duymasın dizisinde Dursun karakteri ile hepimizin gönlünde taht kuran, usta sinema ve dizi oyuncusu Ercüment Balakoğlu'nu maalesef kaybettik. Değerli oyuncumuz, dil kanseri ile savaşıyordu ve 28 Ağustos 2017'de hastanede tedavi görürken kendisi ile görüştüğümde, "beni kimse aramıyor" diye dert yanmıştı. Bende buradan yazdığımda basında haber olunca, tüm hayranları ve meslektaşları onu ziyarete gitmişti ve çok mutlu olmuştu. Nur içinde yat büyük usta." ifadelerine yer verdi.

Ercüment Balakoğlu kimdir?

Ercüment Balakoğlu, dahil olduğu projeler ile isminden söz ettiriyor. Birçok eserde imzası bulunan duayen oyuncu, karakter seslendirmesi ile de tanınıyor. Peki, dizi ve sinema dünyasında yer edinmiş projelerle tanınan Ercüment Balakoğlu kimdir, kaç yaşında?

1 Ocak 1934 tarihinde Zonguldak'ta dünyaya gelen Ercüment Balakoğlu, dizi ve sinema alanında seslendirme sanatçılığı yapmıştır. Balakoğlu, 2013 yılından bu yana ise Temaşa Tiyatrosu'yle birlikte çalışmaktadır. İşte, Balakoğlu'nun rol aldığı bazı projeler;

2009-2011 - Papatyam

2009 - Dersimiz: Atatürk

2000 - Renkli-Türkçe (Muhteşem)

1998 - Güneşe Yolculuk

1997 - Mektup (Seslendirme)

1994 - İhanet Çığlıkları

1994 - Aptallık Rekoru

1993 - Danimarkalı Gelin

1990 - Çılgın Aşıklar

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR