Haber Giriş Tarihi: 11.06.2020 17:58

Türkiye'de ilk fuar Bursa İnegöl'de gerçekleştirilecek

MODEF Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, pandemi sürecinin ardından Türkiye'de ilk fuar organizasyonunun İnegöl Mobilya fuarı olacağını belirterek, fuarın tedbirler alınarak 20-25 Temmuz tarihleri arasında açık kalacağını kaydetti.

Dün MODEF fuar alanında yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla bir basın toplantısı düzenlenen MODEF Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, "Koronavirüs sürecinin yeni normal sürecine girdiğimiz 1 Haziran'dan itibaren ekonomiyle alakalı çok ciddi piyasalarda bir canlanma baş gösterdi. Bundan çok memnunuz. 43. İnegöl Mobilya Fuarımızı 6-11 Nisan tarihleri arasında düzenleme kararını almıştık ancak Kovid19 süreci başladığından dolayı 6-11'de düzenlememiz gereken İnegöl Mobilya Fuarının ileri tarihe ertelenmesiyle ilgili Sağlık Bakanlığımız, Bilim Kurulumuz ve yetkililerin tavsiyesiyle ötelemiştik. Birçok sektör 1 Haziran'dan sonra girilen yeni normal sürece geçerek faaliyetlere başladılar. Fuar tarihi de İnegöl kamuoyu tarafından merakla beklenmekteydi. İnegöl Mobilya Fuarı, şehrimize en büyük katkıyı sağlayan organizasyonlardan bir tanesidir" dedi.

SAĞLIK BAKANLIĞIMIZIN TÜM ŞARTNAME VE KURALLARINA UYULACAK

Uğurdağ, "İnşallah ülkemizde ve özellikle şehrimizde bundan sonraki süreçte Kovid19 ile mücadele sürecini gevşetmeden bu süreci en az sıkıntılı şekilde geçiririz. Bu bağlamda şehrimizin büyük ihtiyaç duyduğu 43. İnegöl Mobilya Fuarını, 20-25 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştireceğiz. Nisan fuarı olması hasebi ile bu iç piyasa fuarımız ama dış piyasa çalışmalarımız da gerçekleşiyor. Katılımcılarımızla sözleşmelerimizi gerçekleştirmiş, ücrette 2 ay öteleme gerçekleştirmiştik. Yarın sabahtan itibaren 43. İnegöl Mobilya Fuarımızla ilgili reklam ve tanıtım organizasyonlarımıza başlayacağız. Dünya mobilya sektörünü 20-25 Temmuz tarihlerinde İnegöl'de buluşturacağız. Tarihimizin İnegöl'e ve İnegöl ekonomisine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Tüm hijyen ve sağlık kurallarına uyarak bu süreci atlatmamız gerekiyor. Bizler de bu fuara çok ciddi şekilde hazırlanacağız. Sağlık Bakanlığımızın tüm şartname ve kurallarına uyulacak. Herkesin gönlü rahat olsun, çalışmalarımızı en profesyonel şekilde ortaya koyacağız" diye konuştu.

TÜRKİYE'DEKİ İLK FUAR

Mobilya sektöründe Türkiye'deki ilk fuarın gerçekleşeceğini belirten Uğurdağ, "180 dolayında katılımcımız var. Portatif alanımız yeniden kurulacak. Çok ciddi talep vardı, birçok firmamız katılmak istedi. Mevcut alanımızla birlikte 180 dolayında firmamızla fuarımızı gerçekleştireceğiz. Ekonomik ve sosyal hayatımız devam ediyor. Tüm hijyen ve sağlık kurallarını ön planda tutarak fuarımızı yapacağız. Hafta sonu Mobiliyum, Ertuğrulgazi Caddesi ve İnegöl'ün diğer yerlerinde ciddi bir hareketlilik yaşandı. Siparişlerde de bunu görüyoruz. İnegöl Mobilya sektörü çok canlıydı. Düğün sezonu yeniden başlıyor. 60 aya varan 30 bin TL'lik krediler bankalar tarafından kullandırılıyor. Bu sürecin İnegöl mobilya sektörü açısından canlı geçeceği kanaatindeyiz" ifadelerini kullandı.

Uğurdağ son olarak, "Ülkemizin yurtdışına uçuş seferleriyle diğer ülkelerin ülkemize uçuş seferleri planlanmaya başlandı. 20 Temmuz'a kadar birçok ülke ile olan uçuş yasağı kalkmış hale gelecektir. Biz de düzenlediğimiz dış alım heyeti organizasyonlarımızla fuarımıza katılım sağlayacağız. Geçen senelerde olduğu kadar bir sayıya ulaşamayacağımızın farkındayız, kontrollü çalışacağız. Sağlıklı bir ortamda fuarımızı gerçekleştireceğiz. Ekim fuarı ile ilgili henüz bir çalışma yapmadık. Bu fuarı bitirdikten sonra yapacağımız toplantıda Ekim fuarı ile ilgili görüşeceğiz. Muhtemelen Kasım ayı gibi bu fuarı gerçekleştiririz" açıklamalarında bulundu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar