Türkiye'deki elçiliklerini ikinci bir emre kadar kapattı!
Fransa'nın Türkiye'deki misyonlarınca bugün ve yarın akşam düzenlenecek 14 Temmuz "Fransa Milli Günü" kutlamaları güvenlik endişeleri nedeniyle iptal edildi. Fransa'nın Ankara, İstanbul ve İzmir'deki temsilcilikleri de ikinci bir emre kadar kapatıldı.
GÜNDEM , 13 Temmuz 2016 Çarşamba, 13:25
Türkiye'deki elçiliklerini ikinci bir emre kadar kapattı!
Fransa Başkonsolosu Muriel Domenach konuyla ilgili yazılı açıklamasında, "Birbirleriyle uygun düşen bilgiler, Türkiye'deki 14 Temmuz kutlamalarına yönelik ciddi bir tehdit unsurunu ortaya koymaktadır. Bu çerçevede ve önlem amaçlı Türk yetkili mercileri ile irtibat halinde, tıpkı yarın Ankara ve İzmir'de olduğu gibi, bu akşamİstanbul'da yapılacak olan 14 Temmuz kutlamalarını iptal etme kararı almış bulunmaktayız" dedi.

Ankara'daki Fransız büyükelçiliğinden bir yetkili de Fransa Milli Günü kutlama resepsiyonlarının güvenlik endişeleri nedeniyle iptal edildiğini doğruladı.

KAPALI OLACAKLAR

Mesajda Fransa Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Başkonsolosluğu ve İzmir’deki Fahri Konsolosluğun 13 Temmuz Çarşamba günü saat 13.00’dan itibaren, bir sonraki bildirime dek kapalı olacağı da kaydedildi.

Davetlilerin cep telefonuna düşen mesaj şöyle: 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR