Türkiye'den Hollanda'ya FETÖ tepkisi!
Dışişleri Bakanlığı'ndan Hollanda'ya son dakika FETÖ tepkisi geldi. Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Hollanda'nın FETÖ bağlantılı kişilerin iltica talebine olumlu yanıt vermesi kabul edilemez" ifadeleri kullanıldı.
DÜNYA , 18 Aralık 2019 Çarşamba, 19:59
Türkiye'den Hollanda'ya FETÖ tepkisi!

Dışişeleri'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Hollanda Göç ve Vatandaşlık Hizmetleri Dairesi'nin FETÖ iltisaklı şahısların bilgilerinin Türk makamlarının eline geçmiş olabileceğini gerekçe göstererek, örgüt mensuplarının iltica başvurularını olumlu yanıtlaması ve oturum izni vermesi kabul edilemez.

1951 tarihli "Mültecilerin Statüsüne İlişkin Cenevre Sözleşmesi" ile terör suçlarından aranan şahısların mültecilik statüsünden yararlandırılamayacağı hüküm altına alınmış, bir başka deyişle "mülteci statüsü"nün teröristler tarafından suistimalinin engellenmesi amaçlanmıştır.

251 masum vatandaşımızın şehit edildiği ve binlercesinin de yaralandığı 15 Temmuz hain darbe girişiminin arkasındaki FETÖ mensuplarının ülkemize iadeleri yönündeki beklentimiz ve çabalarımız devam edecektir. Sözkonusu terör örgütünün sadece Türkiye değil bulunduğu her ülke için tehdit olduğu unutulmamalı, terörle mücadelede uluslararası işbirliğinin büyük önem taşıdığı bilinmelidir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR