Türkiye'den Ukrayna'ya kritik ziyaret
Türkiye'den Ukrayna'ya önemli bir ziyaret gerçekleşti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kiev'de Kırım Tatar temsilcileriyle bir araya geldi. Çavuşoğlu, "Kırım'ın yasa dışı ilhakını tanımayacağız" dedi.
DÜNYA , 18 Aralık 2020 Cuma, 10:22
Türkiye'den Ukrayna'ya kritik ziyaret

Son dönemde savunma sanayii, ticaret ve turizmde ilişkilerin geliştiği ülkelerden Ukrayna'ya Türkiye'den önemli bir ziyaret gerçekleşti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ukrayna'nın başkenti Kiev'de, Kırım Tatar temsilcileriyle görüştü.Akar ve Çavuşoğlu, Kırım Tatar Türkleri'nin lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Ukrayna Parlamentosu Milletvekili ve Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Rüstem Umerov ile Ukrayna Milletvekili Ahtem Çiygöz ile bir araya geldi.

Sohbet havasında gerçekleşen toplantıya, Ukrayna Dışişleri Bakanı yardımcısı Emine Cebbarova ve Türkiye'nin Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere de katıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda görüşmeye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. "Kırım'ın yasa dışı ilhakını tanımayacağız, Kırım Tatar Türk kardeşlerimizin daima yanındayız" ifadelerini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR