Türkiye genelinde uygulanan 56 saatlik sokağa kısıtlaması yasağı sona erdi!
İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine gönderilen genelge kapsamında uygulanan hafta sonu başlayan kısıtlamaları bu haftada da devam etti. 18 Aralık Cuma akşamı saat 21.00'da başlayan ve hafta sonunu tüm gün kapsayacak şekilde uygulanan sokağa çıkma yasağı saat 05.00 itibariyle sona erdi.
GÜNDEM , 21 Aralık 2020 Pazartesi, 05:00
Türkiye genelinde uygulanan 56 saatlik sokağa kısıtlaması yasağı sona erdi!

Yeni tip koronavirüs (COVID-19) ile mücadele tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde uygulanan ve bu haftada da uygulanan kısıtlama, Cuma akşamı saat 21.00'de başlamıştı. Kısıtlama bu sabah saat 05.00 itibariyle sona erdi.

Alınan kararla doğrultusunda İçişleri Bakanlığı'nın genelgesiyle, yeni bir karar alınıncaya kadar, her hafta Cuma günü saat 21.00'de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması, Pazartesi günü saat 05.00'te sona ereceği duyurulmuştu.

Öte yandan üretim, imalat ve tedarik zincirleri, bu kısıtlamadan muaf tutulurken, izin belgesi olan vatandaşlar iş yerlerine gitmeye devam etti.

HAFTA İÇİ 'SAAT 21.00'DAN SONRA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SÜRÜYOR

Bununla birlikte yeni bir karar alınıncaya kadar ülke genelinde hafta içerisinde yer alan günlerde (pazartesi, salı, çarşamba, perşembe ve cuma) 21.00-05.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmaya devam ediyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR