Türkiye Motokros Şampiyonası nefesleri kesti
Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun Gemlik Belediyesi'nin ev sahipliğinde organize ettiği Türkiye Motokros Şampiyonası, nefes kesen yarışmalarla başladı.
BURSA , 08 Ağustos 2015 Cumartesi, 17:40
Türkiye Motokros Şampiyonası nefesleri kesti
Gemlik Şahintepe Parkuru'nda start alan Türkiye Motokros Şampiyonası 4. ayak sıralama yarışında sporcular sıralamaya girebilmek için bir biriyle kıyasıya yarıştı. Gemlik ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle yaklaşık iki yıl önce ulusal ve uluslararası şampiyonalara hazır hale getiren ve Avrupalı gözlemcilerin de tam puan verdiği Şahintepe Parkuru bir buçuk yıl içinde 4. büyük organizasyona ev sahipliği yapıyor.

Spor Toto Genel Müdürlüğü'nün de büyük katkı sunduğu organizasyon 30 kulüp, yaklaşık 100 sporcu ile mücadele ediyor. Sıralama turları için nefes kesen yarış yapan sporcular, 9 Ağustos Pazar günü de 4. ayak yarışlarda dereceye girmek için tozu dumana katacak. 

Gemlik Şahintepe Parkuru'nda ilk 2013 yılı Aralık ayında Türkiye Enduro Şampiyonası finalleri organize edilmişti. 15-16 Kasım 2014 tarihlerinde Türkiye Motokros Şampiyonası finallerinin merkezi olan Şahintepe Parkuru, Nisan 2015 tarihinde yapılan Doğu Avrupa Motokros Şampiyonası ile adını bütün dünyaya duyurmuştu. Türkiye Motosiklet Federasyonu yönetim kurulu üyesi ve organizasyon komitesi başkanı Mahmut Akülke, böylesi bir pisti motosiklet sporlarına kazandıran Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür ederek, belediyelerin destekleriyle uluslararası standartlardaki parkurun her geçen gün daha da geliştirildiğine dikkat çekti. 

1870 metre uzunluğundaki pistin Türkiye ve Avrupa’nın en iyi yarış merkezlerinden birisi haline geldiğini vurgulayan Mahmut Akülke, “Şahintepe Parkuru dünya standartlarına kavuştu. Artık burada birçok sporcu yarışlara hazırlanabiliyor. Gemlik motokros sporlarında bir merkez haline dönüşüyor. Bu parkurda yılda iki üç ulusal ve uluslararası organizasyon yapılacak. Bugün sporcular yarınki yarışmada sıralamaya girebilmek için kıyasıya yarışıyor. Tüm sporculara başarılar diliyorum” dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR