Türkiye'yi dehşete düşüren Bursa'daki Sinem cinayetinde flaş gelişme
Türkiye genelinde özel yetkili mahkemelerin kapatılmasının ardından ağır suçlu dosyalar ağır ceza mahkemelerine devredildi. Özel Yetkili Bursa 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülen 'Hanım Ağa çetesi' dosyası da İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilirken, Üniversiteli Sinem'in dosyası tekrar açıldı.
BURSA , 16 Nisan 2014 Çarşamba, 11:36
Türkiye'yi dehşete düşüren Bursa'daki Sinem cinayetinde flaş gelişme

İnegöl’de yakalanan Hanım Ağa çetesi üyelerinin, kapatılan Özel Yetkili Bursa 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 15 kez duruşması gerçekleştirilmişti. Özel yetkili mahkemenin kapatılması ile birlikte dosya İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi'ne devredildi. Devredilen dosyanın ilk duruşması İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Suç işlemek için örgüt kurma, yağmalama, tasarlayarak adam öldürme, mala zarar, tehdit suçlarından yargılanan 27 üyenin ilk duruşması, önceki gün gerçekleştirildi. Nitelikli suçlardan sabıkası olan üyeler, ilk olarak şimdi mahalle olan İnegöl’e bağlı Yenice beldesinde 23 Şubat 2011 tarihinde gerçekleştirilen adam öldürme dosyası ile alakalı ifadelerini ağır ceza hakimi nezaretindeki mahkemeye iletti.

HAZİRAN AYINA ERTELENDİ

Cinayetle ilgisi olduğu bildirilen E.G., S.G., Y.B. ve İ.U. isimli şahısların, gerçekleştirilen mahkeme sonucunda tutukluluk halinin devamına karar verilirken, adam öldürme konusunda görüşülen mahkeme ise, 9 Haziran 2014 tarihine ertelendi. 22 Mart 2012 tarihinde Alanyurt’ta yapılan operasyonla gözaltına alınan Hanım Ağa lakaplı S.Ş.’nin ise, duruşmanın ardından avukatlarca yapılan itirazla, suçla alakalı yeterli delilin bulunmaması nedeniyle, adli kontrolle serbest kaldığı bildirildi.

50 MAĞDUR

Hanım Ağa çetesi tarafından zarar gören 50 mağdurun da ifadelerine başvurulacağı bildirilirken, Hanım Ağa çetesi operasyonu kapsamında gözaltına alınarak çıkarıldıkları mahkemece cezaevine gönderilen 27 kişiden şu an itibariyle 9’unun tutukluluk hallerinin devam ettiği bildirildi.

SİNEM DOSYASI TEKRAR AÇILDI

Hanım Ağa çetesi dosyasının İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi'ne devredilmesi ile birlikte, önceki gün gerçekleştirilen ilk duruşmada, İnegöl’de öldürülen ve cesedi yaklaşık 2 yıl süren aramalar soncunda Boğazova mevkiinde bulunan, İnegöl Meslek Yüksekokulu öğrencisi Sinem Yurdanur cinayetinin dosyası da açılmış oldu. 22 Mart 2012 tarihinde yapılan operasyonda, Sinem Yurdanur’un sevgilisi olduğu iddia edilen Emrah K. ise, Alanyurt’taki operasyon sırasında ölü bulunmuştu.

ERDAL G.'NİN İFADESİ SİNEM'İ BULDURDU

Sinem Yurdanur cinayeti ile alakalı ifadesine başvurulan Erdal G.’nin, "Ben normalde Sinem Yurdanur’u tanımazdım. Onun ev arkadaşı olan H.T.’yi de tanımazdım. O dönemde Emrah K. ile çok fazla samimiyetim yoktu. Fakat Emrah, o iki kızla görüştüğünü bana anlatıyordu. Bunlardan bahsederken, ‘İstanbullu iki kız’ diye bahsederdi. İlişki olarak da normal arkadaş olduklarını söylerdi. Emrah bana, Sinem’in ortadan kaybolmasından çok sonra yani özel bir kanala beraber gidip geldikten sonra bir gün bana Sinem’i öldürdüğünü itiraf etti. Bunu da yine aramızda normal konuşurken ben kendisine ‘oğlum gerçekten bir şey yaptıysan söyle’ demem üzerine bana kendisinin o dönemde ev arkadaşları ile birlikte kaldığı, Hastane Caddesi üzerindeki eve gittiklerini söyledi. Belli bir süre geçtikten sonra bunu bana anlatmıştı. Ben de kendisine ‘sen bana söylemedin, ben de duymadım’ deyip konuyu kapattık. Bir daha bu mesele ile ilgili hiç konuşmadık. Benim Sinem ile ilgili herhangi bir olaya hiçbir şekilde dahlim yoktur. Benim tahminim Emrah’ın götürüp attım dediği yer İsaören köyünü geçtikten sonra yol ikiye ayrılır. Çatalın biri Erikli’ye devam eder, diğeri Çayyaka ve Boğazova’ya devam eder. Her iki tarafta da kayalık ve uçurum olan yerler vardır. Benim bu konuda söyleyeceklerim bunlardan ibarettir" ifadesinde bulunduğu bildirildi.

DURUŞMA MAYIS’TA

Sinem cinayetiyle alakalı duruşmanın 26 Mayıs 2014 tarihinde yapılacağı bildirildi.

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR