Twitter beklenen özelliğine kavuşuyor
Twitter olaylar hakkında kısa bilgilere sahip olmak istediğimizde gerçekten hayatı kurtarıcı bir uygulamaya dönüşüyor. Bunun farkında olan popüler platform, Twitter yanıtlama özelliği ile artık tweetlerin takibini daha kolay hale getiriyor.
TEKNOLOJİ , 02 Şubat 2020 Pazar, 12:37
Twitter beklenen özelliğine kavuşuyor

Twitter yanıtlama özelliği ile işler kolaylaşaxak

Twitter en radikal değişikliği 140 karakter olan tweet atma sınırını 280'e çıkartmasıyla yaşamıştı. Bu özelliğin üzerinden geçen iki yılın ardından platformun küçük düzenlemeler dışında, tasarımsal ve genel anlamda eklenen yeni özellikler bakımından büyük değişiklikler yaşadığı görülmedi.

Ancak uzun bir süredir kullanıcı sayısının da artmasıyla, tweet yanıtlarını takip etmek oldukça zor bir hal almıştı. Özellikle yazılan bazı popüler tweetlerin altına gelen her yorumu okuyabilmek mümkün olmuyordu. Twitter söz konusu sorunu çözmek adına faydalı olan özelliğini iOS kullanıcıları için sunuyor.

Twitter Support hesabından paylaşılan yeni özelliğe göre artık atılan tweetlerin altındaki yorumlar girintili ve daha belirgin bir şekilde gözükebilecek. Bunu daha somut bir hale getirerek anlatacak olursak, örneğin bir tweet atıldı ve bu tweete yanıtlar geliyor. Yeni özellik ile birlikte eğer yanıt veren kişileri takip ediyorsanız, Twitter zaman çizelgesinde girintili ve daha belirgin bir şekilde bu yanıtları göreceksiniz. Böylelikle takip ettiğiniz insanların yanıtlarını da kaçırmamış olacaksınız. Kimin kime yanıt verdiğini göreceğiniz bu yeni düzenleme sayesinde, istediğiniz yanıta kolayca ulaşabileceksiniz.

Söz konusu düzenleme iOS için gelmiş olsa da yakın zaman içinde Android kullanıcıları için de kullanıma sunulması bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR