UEFA'dan Beşiktaş'a şok ceza
UEFA'dan Beşiktaş'a 1 yıl men cezası verdi. Tayfur Havutçu ise suçsuz bulundu. Beşiktaş Tahkim Kurulu'na giderek kararın ertelenmesini talep edecek. Fenerbahçe'nin kararı ise az sonra açıklanacak. Beşiktaş ve Fenerbahçe yönetimine az önce ulaştı. Kulüplerin birazdan açıklama yapması bekleniyor. Beşiktaş'a UEFA'dan faks yoluyla belgelerin iki sayfası ulaştı. Belge toplam 12 sayfa. Gelişmeleri izliyoruz
SPOR , 25 Haziran 2013 Salı, 19:57
UEFA'dan Beşiktaş'a şok ceza

Beşiktaş'a 1 yıl men

UEFA kararları saat 19:30 itibari ile kulüplere faks yoluyla bildirildi.

UEFA, Beşiktaş'ı 1 yıl Avrupa kupalarından men etti. Disiplin Kurulu, Tayfur Havutçu'yu suçsuz buldu. İddialara Serdal Adalı'ya da ceza yok.

Adalı ve Havutçu'nun dosyası müfettişe gönderildi

UEFA Disiplin Kurulu Serdar Adalı ve Tayfur Havutçu'nun dosyasını tekrar müfettişe gönderdi. Müfettiş Palacios'tan yeni bir ek rapor hazırlanması, istendi ve verilecek kararın son rapordan sonra karara bağlanacağı belirtildi. Kararın

Faks yoluyla geldi

UEFA, Fenerbahçe ve Beşiktaş hakkındaki kararlarını iki kulübe de faks ile iletti. Beşiktaş cephesinden gelen bilgiye göre avukatlar kulübe geldi.

Beşiktaş'a UEFA'dan faks yoluyla belgelerin toplamı 12 sayfa.

TALEP EDİLEN CEZALAR NEYDİ?

UEFA Disiplin Müfettişi Miguel Palacios, Fenerbahçe'nin gelecek 2 sezon Avrupa Kupaları’ndan men edilmesini, Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu, Ali Yıldırım ve Cemil uran'ın ise hak mahrumiyeti cezası almasını talep etmişti.

Müfettiş Palacios'un raporunda Beşiktaş'ın da 1 yıl Avrupa'dan men edilmesi; ayrıca eski yöneticisi Serdal Adalı ve eski teknik direktör Tayfur Havutçu'ya da hak mahrumiyeti cezası verilmesi talep edilmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR