UEFA'dan flaş VAR açıklaması
UEFA başkanı Aleksander Ceferin, ülkemizde de kullanımı çok tartışılan VAR sistemiyle ilgili dikkat çeken sözler kullandı. UEFA başkanı Aleksander Ceferin, verdiği röportajda son dönemin çok tartışılan konusu Video Yardımcı Hakem Sistemi (VAR) ile ilgili konuştu.
SPOR , 04 Aralık 2019 Çarşamba, 19:50
UEFA'dan flaş VAR açıklaması

Değişiklik önereceklerini söyleyen Ceferin, "Bu konu tam bir karmaşa. Örneğin ben ofsayt için 1 veya 2 cm'in yeterli olduğunu düşünmüyorum. IFAB'a ve hakemlerimize bir değişiklik önereceğiz. Ne yazık ki UEFA'nın düzenlediği turnuvalara büyük bir etkide bulunamayız çünkü hakem kurulu başkanı Roberto Rosetti bunu yapabilmemiz için VAR'da açık ve bariz bir hata olması gerektiğini savunuyor." dedi.

"HAKEMLERİN ÜZERİNDE BASKI VAR"

Hakemlerin üstündeki baskıya değinen UEFA başkanı, "Bugünlerde hakemlerin üzerinde farklı bir baskı var. 70 bin - 80 bin kişilik statlarda herkes size bağırırıken bile bir karar vermek zorundasınız. Londra, Berlin veya başka bir yer... Hepsinde sonuçta aynı karar vermek zorundasınız." ifadelerini kullandı.

VAR'ın geri dönüşü olamayacağını belirten Aleksander Ceferin, "Ben hiçbir zaman VAR hayranı değildim ve sonucu beğenmediğimi söyleyebilirim. Maalesef artık geri dönüş yok. Premier Lig hakem kurulu başkanı Mike Riley geçen haftalarda 20 kulübün temsilcileriyle buluştu ve onlara bu sezon hakemlerin verdiği 4 doğru kararın video yardımcı hakem tarafından reddedildiğini söyledi." diyerek sözlerini noktaladı..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR