Ukrayna'dan Bursa'ya iş birliği çağrısı
Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybıha, Bursa ile Ukrayna arasındaki iş birliğini geliştirmek istediklerini bildirdi.
BURSA , 22 Haziran 2017 Perşembe, 14:41
Ukrayna'dan Bursa'ya iş birliği çağrısı

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Büyükelçi Andrii Sybıha ve beraberindeki heyet, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile tarihi belediye binasında bir araya geldi.

Bursa'da, Ukrayna Fahri Konsolosluğunun açılması hazırlıkları çerçevesinde kenti ziyaret eden Büyükelçi Sybıha, Bursa ile Ukrayna arasındaki diyaloğu geliştirmek istediklerini vurguladı.

Sybıha, Bursa'ya daha önce de geldiğini hatırlatarak, kentteki çalışmaları takip ettiğini, gelişme ve değişimin farkında olduğunu ifade etti.

Yaklaşık bin Ukraynalının kentte yaşadığını belirten Sybıha, şunları kaydetti:

"Bursa ile sanayi konusunda iş birliğini hedefliyoruz. Bursa'nın Ukrayna'daki 2 şehirle kardeşliği var. Bizler de şehirler arasında ilişkileri geliştirelim istiyoruz. Bursa'daki başarılı başkanlığınız için tebrik ediyorum. Şehirdeki düzen hissediliyor. Her zaman iş birliğine hazırız. Bursa'daki iş dünyasının Ukrayna'ya, Ukrayna'daki iş dünyasının da Bursa'ya gelmesini istiyoruz. Bu yüzden fuar gibi organizasyonlarla, sanayi şehri olan Bursa ile ilişkileri canlandırmak istiyoruz."

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de Bursa'nın potansiyeli yüksek ve özellikli bir şehir olduğunu anımsattı.

Doğal güzelliklerinden yerli üretime kadar her konuda örnek olan Bursa'da, sanayide önemli adımlar atıldığını vurgulayan Altepe, "Büyükelçimizi Bursa'da ağırlamaktan dolayı mutluyuz. Ukrayna, yüzyıllardır köklü ilişkilerin olduğu kardeş, dost ülke. Bizim için de komşularımız önemli. İki ülke için ilişkilerin iyi olmasını önemsiyoruz." ifadelerini kullandı.

Altepe, ziyarette Büyükelçi Sybıha'ya Yeşil Türbe'nin el yapımı çiniden maketini hediye etti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR