Ülkeye dönen gurbetçi önce ağladı sonra "Erik Dalı" çalıp oynadı
Yıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek için yola çıkan gurbetçilerin Kapıkule Sınır Kapısı'ndan geçişleri devam ediyor. Bir gurbetçi ise "Gönül ister miydi gurbetçi olmayı. Gözyaşıyla geliyoruz, gözyaşıyla gidiyoruz" dedikten sonra ağlamaya başladı. Gurbetçi daha sonra "Erik Dalı" şarkısını çalıp çocuklarının oynamasını kameraya kaydetti.
YAŞAM , 26 Temmuz 2021 Pazartesi, 09:58
Ülkeye dönen gurbetçi önce ağladı sonra "Erik Dalı" çalıp oynadı

Hollanda'dan gelen Ahmet Koyuncu, Türkiye'yi çok özlediğini, vatanına kavuştuğu için mutlu olduğunu söyledi.

"GÖNÜL İSTER MİYDİ GRUBETÇİ OLMAYI?"

Türkiye'de yaşayanların ülkenin kıymetini bilmesi gerektiğini belirten Koyuncu, "Bu duygu başka, değişik bir duygu. O bayrağı görmek dünyaya bedel. Sevin Türkiye'yi sevin. Bizim de kaderimiz gurbetçi olmak. Gönül ister miydi gurbetçi olmayı." dedi.

"GÖZAYAŞIYLA GİDİP GÖZYAŞIYLA DÖNÜYORUZ"

Konuşması sırasında gözyaşlarını tutamayan Koyuncu, "Memleket özlenmez mi hiç. Bayrağı gördüğümüz zaman 3500 kilometre yorgunluğu yaşamamış gibiyiz. Yoluna ölürüz Türkiye'nin. İnşallah bir gün döneceğim. Çok farklı bir duygu, tek dileğim Türkiye'nin kıymetini bilin. Gözyaşıyla geliyoruz, gözyaşıyla gidiyoruz." diye konuştu. Anavatana ulaşan Koyuncu, "Erik Dalı" şarkısını çalıp çocuklarının oynayışını seyretti.

"TÜRK BAYRAĞINI GÖRÜNCE GURURUMUZ ARTIYOR"

Fransa'dan gelen Zeliha Ceylan ise hasretle vatanına kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Yolculuğunun iyi geçtiğini anlatan Ceylan, "Akrabalarımı göreceğim. Sevdiklerimiz, özlediklerimiz var, onları ziyaret edeceğiz." dedi.

Ümit Konuş da her yıl Almanya'dan Türkiye'ye geldiklerini belirterek, "Sınır kapısının girişinde Türk bayrağını görünce gururumuz sevincimiz 10 kat artıyor. Koşarak, uçarak geliyoruz. Ailemiz bizi bekliyor iyi bir tatil yapıp döneceğiz." ifadelerini kullandı.

SINIR KAPISINA GELİNCE HEMEN YÜZLERİ GÜLÜYOR

Almanya'dan gelen Levent Aptikoğlu ise gurbetçilerin vatan sevgisinin yüksek olduğunu anlattı. Gurbetçilerin sınır kapısına geldiğinde yüzlerinin daha fazla güldüğünü dile getiren Aptikoğlu, tatilde ailesini ve yakınlarını ziyaret edeceğini söyledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR