Uludağ'da 8 saatlik kabus! Yaktığı ateş...
Bursa'da ayrıldığı eşi ile tartıştıktan sonra yakınlarına "Artık yaşamak istemiyorum" diyerek yönetimindeki araçla Uludağ'a çıkan 45 yaşındaki Hatun Ü. ormanlık alanda kayboldu. AFAD ve Jandarma Arama Kurtarma ekiplerinin ormanlık alanda 8 saat aradığı Hatun Ü. üşüyünce yaktığı ateşi gören ekipler tarafından yeri tespit edilerek bulundu.
BURSA , 12 Haziran 2017 Pazartesi, 07:49
Uludağ'da 8 saatlik kabus! Yaktığı ateş...

Merkez Nilüfer ilçesi'nde oturan 2 çocuk annesi Hatun Ü., ayrıldığı eşiyle tartıştıktan sonra yönetimindeki otomobili alarak saat 15.00 sıralarında evden ayrıldı. Mobese sisteminden yapılan incelemede aracın Uludağ yönüne gittiği belirlendi. Akşam saatlerinde çocuklarıyla telefon ile görüşen Hatun Ü.'yü bulabilmek için Jandarma araştırma başlattı. Jandarma Arama Kurtarma ve AFAD ekipleri Uludağ'da ormanlık alanda saatlerce süren arama yaptı.Jandarma ekiplerinin "Konum belirleme sistemi'nden Hatun Ü.'nün Maden Mevkii'nde olduğunun belirlenmesi üzerine bu yöne giden ekipler aracı terk edilmiş olarak buldu. Geniş bir alanda başlatılan aramalar sonucunda üşüyünce ateş yakarak ısınmak isteyen Hatun Ü., saat 23.00 sıralarında yoldan 2 kilometre içeride ormanlık alanda bulundu.

Ekipler tarafından bulunduğu yerden alınan ve 112 Acil Servis ekipleri tarafından yapılan muayenesi sonucu Hatun Ü. çocuklarına teslim edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR