Uludağ Üniversitesi'nden 5 projeye destek
Uludağ Üniversitesi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile birlikte sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan beş teze daha katma değer üretmeye hazırlanıyor.
BURSA , 20 Ocak 2014 Pazartesi, 10:33
Uludağ Üniversitesi'nden 5 projeye destek

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Uludağ Üniversitesi’nin beş sanayi tezi (San-Tez) projesini desteklediğini açıkladı.

Bakanlığın açıkladığı San-Tez Projeleri 2013 yılı 2. dönem sonuçlarına göre, Uludağ Üniversitesi’nde hazırlanan ve sanayicinin sorunlarını çözmeye yönelik hazırlanan beş sanayi projesi desteklenecek. Proje bedelinin yüzde 25’ini firmalar, yüzde 75’ini ise Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı karşılayacak.

Desteklenecek projeler ve proje ekipleri şöyle:

1-Yürütücülüğünü Mühendislik Fakültesi’nden Prof. Dr. Yaşar Pala’nın yapacağı bu projede, ÜÇGE DRS Depo Raf Sistemleri Paz. San.Tic. A.Ş. firması için ürün geliştirme çalışması yapılacak. Proje ekibinde yardımcı araştırmacı Yrd. Doç. Dr. Murat Reis, yükseklisans öğrencisi Emre Çalış ve yardımcı personel Akın Saka görev alacak.
2- Yürütücülüğünü Mühendislik Fakültesi’nden Doç. Dr. Ömer Kaynaklı’nın yapacağı projede, Magneti Marelli Mako Elektrik San. ve Tic. A.Ş.’nin bir problemini çözmeye yönelik çalışma yapılacak. Projede yardımcı araştırmacılar Yrd. Doç. Dr. Erhan Pulat ve Dr. Nurettin Yamankaradeniz, yükseklisans öğrencisi Efecan Düzyer, yardımcı personel Hakan Oğuz Erözkan çalışacak.
3-Yürütücülüğünü Mühendislik Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Fatih Karpat’ın yapacağı proje, Valeo Otomotiv Sistemleri Endüstrisi A.Ş.’nin ürün geliştirmeye yönelik bir talebini karşılayacak. Proje ekibinde, yardımcı araştırmacılar Prof. Dr. Nurettin Yavuz ve Doç. Dr. Necmettin Kaya, yükseklisans öğrencisi Oğuz Doğan, yardımcı personel
Arş. Gör. Celalettin Yüce, Hasan Şen, Göksel Cengiz, Murat Avcı, M. Onur Genç yer alıyor.
4-Proje yürütücülüğünü Mühendislik Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Sevda Telli Çetin’in yapacağı çalışmada, yine ÜÇGE DRS Depo Raf Sistemleri Paz.San.Tic.A.Ş. firması için ürün geliştirme çalışması yapılacak. Projede yardımcı araştırmacı olarak Prof. Dr. Osman Kopmaz, yükseklisans öğrencisi     Ahmet Emre Öçal, yardımcı personel Akın Saka ve Ferhat Güler görev alacak.
5-Yürütücülüğünü Ziraat Fakültesi’nden Prof. Dr. İbrahim Ak’ın yapacağı projede, Yağcı Gıda Maddeleri Fidancılık İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ile TARFAŞ Tarımsal Faaliyetler A.Ş. firmaları için bir yem çalışması yapılacak. Projede, yardımcı araştırmacılar Yrd. Doç. Dr. Ekin Sucu ile Doç. Dr. Sertaç Gönenç Dokuzlu ve yükseklisans öğrencisi Merve Tuba Yavuz görev alacak.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR