Ümitcan Uygun'un annesinin intiharında dikkat çeken Müge Anlı detayı!
Aleyna Çakır'ın ölümünde şüpheli olarak gösterilen Ümitcan Uygun'un annesi dün akşam ormanlık alanda "Ölümümden Müge Anlı sorumludur" yazılı bir notla ölü bulundu. Bugün canlı yayında konu hakkında konuşan Müge Anlı, "Tehdit ediliyoruz ama olayın peşini bırakmayacağız" dedi.
GÜNDEM , 18 Eylül 2020 Cuma, 10:46
Ümitcan Uygun'un annesinin intiharında dikkat çeken Müge Anlı detayı!

Aleyna Çakır, 3 Haziran tarihinde Keçiören ilçesinde bir evde ölü olarak bulundu. Sevgilisi olduğu belirtilen Ümitcan Uygun'un, Çakır'a şiddet uyguladığı anlara ait görüntüler, bir süre sonra sosyal medyaya sızdı. Bunun üzerine Ümitcan Uygun polis ekiplerince gözaltına alındı. Uygun, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Ümitcan Uygun'un öğretmen olan annesi Gülay Uygun, sabah saatlerinde bir akrabasının evine gittiğini belirterek dışarı çıktı. Gülay Uygun'dan haber alamayan yakınları durumu polise bildirdi. Polis ve Uygun'un yakınları, kayıp öğretmeni aramaya başladı. Gülay Uygun, yakınları tarafından bir akrabasının evine yakın dağlık alanda başından silahla vurulmuş halde bulundu.

Gelen sağlık ekiplerince yapılan kontrolde, Gülay Uygun'un öldüğü tespit edildi.

Yapılan ilk incelemede ise Gülay Uygun'un intihar ettiği belirlendi.

GÜLAY UYGUN HAKKINDA İDDİADA BULUNULDU

Aleyna Çakır'ın ölümü ile ilgili bir televizyon kanalındaki programa canlı olarak katılan kişi, Gülay Uygun'un, "yurtlarda kalan kız öğrencileri kötü yola düşürdüğünü" iddia etmişti.

ÜMİTCAN UYGUN: HEPSİNDEN ŞİKAYETÇİYİM

Annesinin cesedinin bulunduğu yere gelen Ümitcan Uygun, "Ben her zaman sessiz kaldım. Fakat bu saatten sonra sessiz kalamam. Benim annem, sizin suçlamalarınız yüzünden kafasına sıktı. Ben hepsinden şikayetçiyim" dedi.

DURAK UYGUN: EŞİM ÖLÜM NEDENİM MÜGE ANLI'DIR DEMİŞ

Eşinin mektup bıraktığını belirten Durak Uygun, "Benim eşim Müge Anlı'nın bir kelimesine kendini öldürdü. Benim eşim yanına yazmış, benim ölüm nedenim Müge Anlı'dır demiş. Benim eşim o kadar gururlu ki dayanamadı. Onları Allah'a havale ediyorum" diye konuştu.

Uygun ailesinin avukatı Çağatay Cengiz, "Bu açıkça Müge Anlı terörüdür. Müge Anlı kendisini başsavcılığın ağır ceza mahkemesinin yerine koyup masum günahsız bir kadını ailesinden almıştır. Ben aileye defalarca hakkınızı adliyelerde arayacağız dememe rağmen bazı medya maymunları bu aileyi yok etmek için çeşitli tiyatrolar yapmışlardır. Bu resmen Müge Anlı'nın terörüdür. 'Bu kanalda ben istediğimi konuştururum, istediğimi yaparım' diyerek özellikle masum bir kadına attığı iftiradır. Bana bu sabah mesaj atıp, 'Abi benim bir suçum yok, oğlum suçsuz, ben bu iftirayı nasıl kaldıracağım' dedi. Ağlamaklı aradı. Akşamına cansız bedeniyle karşılaştık. Olayları çözecek yer adliyedir" şeklinde konuştu.

Olay yerinde bulunan ve Gülay Uygun tarafından yazıldığı iddia edilen mektup olay yeri inceleme ekiplerince incelenmek üzere delil torbasına konuldu.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Gülay Uygun'un ölü bulunması sosyal medyada gündem oldu. Sosyal medya kullanıcıları Gülay Uygun'un "yüzünde maske takılı halde ve yanında alışveriş çantalarıyla" ölü bulunduğuna dikkat çekerek olayın "intihar" değil, "susturma cinayeti" olabileceğini dile getirdi.

Öte yandan "Müge Anlı yalnız değildir" etiketi de sosyal medyada gündem oldu.

Haziran ayında evinde ölü bulunan Aleyna Çakır'ın ölümünde şüpheli olarak gösterilen Ümitcan Uygun'un çocuk esirgeme yurtlarında öğretmen olarak çalışan annesi Gülay Uygun, Ankara'nın Keçiören ilçesinde kafasından silahla vurulmuş şekilde ölü olarak bulundu.Eşinin ölümünden sonra açıklama yapan Ümitcan Uygun'un babası, eşinin ölmeden önce "Ölümümden Müge Anlı suçludur" yazılı bir not bıraktığını ileri sürdü. Bugün canlı yayına çıkan Anlı, hiç kimsenin tarafında olmadığını belirterek açıklama yaptı.

"ELİNDE POŞET VARKEN ENSESİNDEN VURULUYOR"

Kısa sürede gündem olan Müge Anlı ise bugün ATV ekranlarında yayınlanan programında konu hakkında sessizliğini bozdu. Gülay Uygun'un ölümünde suçlu olarak gösterilen Anlı, şunları söyledi: "Anne intihar etmeyi düşünüyor ama ağzından maskesini bile çıkarmıyor. Elinde poşetler var ve ensesinden bir kurşunla intihar ediyor. Önceliklea aileye başsağlığı diliyorum. Konu annenin üzerinde değilken kadın dün ölüyor."

"OLAYIN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ"

"ATV, ben ve ailem tehdit ediliyor. Bununla ilgili belgeler var. Hep bir tehdit var. Bunun ardından yine suçlu ben oldum onların gözünde. Ben gazeteciyim ben kimseyi tanımam. Ben annenin adını ve fotoğrafını vermedim. Ben gazeteciyim ve tarafsızım. Rabbim kalbime ne verdiyse ben onun doğrultusunda gidiyorum yayına başladığımda beri. Ben bu yoldan dönmeyeceğim. Allah ömür verdikçe, kim ne tehdit ederse kim yıldırmaya çalışsa da devam edeceğim. Bunların cezalandırılması gerekiyor. Çünkü başka Aleyna ölsün istemiyorum. Bu bir yıldırıma politikası. Olayı başka bir yere çekme politikası. Keşke hanımefendi hayatta olsaydı. Keşke hanımefendi oğluna ulaşmaya çalıştığımızda bizimle konuşsaydı. Ben hanımefendinin adını ve fotoğrafını vermedim. Devlete bıraktım. 3,5 aydır neredeyse tüm medya kuruluşlarında oğlu hakkında bunlar denilirken sakin kala bir hanımefendi devlet araya girince mi intihar etti ne oldu yani? Biz bu işin peşini bırakmayacağız. Senin eşin bir sözü kendini vuruyor senin söylemine göre. Keşke bu tavrı Aleyna ölürken oğluna da gösterseydin. Sen benim için ne söylerse söyle ben senin de karşında değilim."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR