Üniversiteli genç rektörden faturasını ödemesini istedi
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, sosyal medya hesabı üzerinden kendisine cep telefonu faturasını gönderen öğrencisinin 92 lira 60 kuruşluk faturasını ödedi.
GÜNDEM , 23 Mart 2017 Perşembe, 21:49
Üniversiteli genç rektörden faturasını ödemesini istedi

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, dün sosyal medya hesabı üzerinden kendisine ulaşarak cep telefonu faturası borcunu ödemesini rica eden 20 yaşındaki üniversite Mimarlık ve Şehir Planlama öğrencisi Baran Elbir'in istediği geri çevirmedi. Prof. Dr. Ünal, sosyal medya hesabından "Sayın hocam siz bu seferlik ödeseniz bursum yatınca size veririm" mesajıyla 92 lira 60 kuruşluk faturanın ekran görüntüsünü gönderen Elbir'e yine sosyal medya üzerinden, "Tabii ki ama geri ödeme istemiyorum" yanıtını verdi.

Rektör'ün cevabı karşısında ikinci bir paylaşım yapan üniversite öğrencisi Elbir, "Hoca gibi hoca rektör gibi rektör. Teşekkürler hocam" mesajını paylaştı.

Telefonun kapanmasıyla birlikte sevgilisiyle görüşemediği için böyle bir yönteme girdiğini anlatan Elbir, "Kiraya, elektriğe, suya para harcadığımdan dolayı param kalmadı. Telefon faturası ödeyemedim. Sevgilim var, onunla konuşamadığım için bende Rektör beye tweet attım. Cevap vereceği aklımın ucundan geçmezdi. Sabah uyandığımda 'öderim ama karşılıksız olarak' tweet'e karşılık attığını gördüm. Fatura ödendi şuanda. Hattım açık. Annemden babamdan para almıştım, onları faturalara yatırmıştım. Para kalmayınca Rektör Bey aklıma geldi. Daha önce 'Akdeniz büt 'istiyor diye atılan tweetler Türkiye'de TT olmuştu. Rektörümüz sağ olsun ona karşılık vermişti. Aklıma oradan geldi" dedi.

'BABAM ÇİFTÇİ'

Aslen Manisalı olduğunu ancak ailesinin Antalya'nın Kumluca İlçesi'nde yaşadığını anlatan Erbil, "Babam çiftçi. Lisede okuyan bir kardeşim daha var. Öğrencilik hali param olmadığı için telefon faturamı yatıramadım. Birden rektörümüze mesaj atmak aklıma geldi" diye konuştu.

'MAKAMA ÇAĞIRDI'

Rektör Ünal'ın resmi twitter hesabına, "Sayın hocam siz bu seferlik ödeseniz bursum yatınca size veririm" mesajını yazdıktan hemen sonra Ünal'ın kendisi ile iletişime geçtiğini anlatan Erbil, "Rektörümüz beni arayınca şok oldum. Beni makamına çağırdı ve nakit para verdi. Ben de gidip faturayı yatırdım" dedi.

'CEVAP BİLE VERMEZ DEMİŞTİM'

Mesajı atarken olumlu yanıt alacağını düşünmediğini kaydeden Erbil, şöyle devam etti: "Aslında rektörümüzün bana yardım edeceğini düşünmemiştim. Cevap bile vermez diyordum. Ama kendisi makamına kadar alıp benimle ilgilendi. Hatta yarın yine kendisini ziyaret edip teşekkür edeceğim."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR