Ünlü futbolcunun eşine kötü haber! Baykuş doğaya salınacak
Eski futbolcu Emre Aşık'ın eşi Yağmur Aşık'ın bahçe bulduğu ve tedavi için götrüdüğü veteriner kliniğinde el konulan 'Kulaklı Orman Baykuşu' kavgasına bakanlık son noktayı koydu. Bakanlık yavru baykuşun, İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesindeki tedavisinin ardından Orman ve Su İşleri Bakanlığı ekiplerince doğaya bırakılacağını açıkladı.
GÜNDEM , 29 Mart 2017 Çarşamba, 15:20
Ünlü futbolcunun eşine kötü haber! Baykuş doğaya salınacak

İstanbul'da eski milli futbolcu Emre Aşık'ın eşi Yağmur Aşık'ın bahçede bulduğu ve özel bir kliniğe götürdüğü, buradan da Orman ve Su İşleri Bakanlığı ekiplerince teslim alınan yaralı yavru baykuş doğaya salınacak. Orman ve Su İşleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: "24 Mart 2017'de Orman ve Su İşleri 1.Bölge Müdürlüğüne bağlı "Yaban Hayatı" ekiplerine, vatandaşlar tarafından bir bahçede bulunan yaralı yavru baykuşun özel bir veteriner kliniğine getirildiği bilgisi verildi. Acil bakım ve beslenme ihtiyacı bulunduğu tespitinin ardından yaralı baykuş Bakanlık ekiplerince tutanakla alınarak tedavisi ve bakımı tamamlanmak üzere İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesine getirildi. Buradaki tedavisinin ardından Orman ve Su İşleri 1.Bölge Müdürlüğü tarafından teslim alınacak yavru baykuş Bakanlık ekiplerince doğaya salınacak. 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu'na göre yaban hayvanlarının tedavisi ve gözetimi Orman ve Su İşleri Bakanlığı sorumluluğunda bulunuyor"

KAVGA KAMERADA

İddialara göre, eski milli futbolcu Emre Aşık'ın eşi Yağmur Aşık, sokakta bulduğu Kulaklı Orman Baykuşu için veterineri birbirine kattı. Yağmur Aşık tedavi ve kontrollerinin yapılması için baykuşu veterinere götürdü. Baykuşun tedavisini yapan veteriner kuşun vahşi hayvan kategorisine girdiğini belirterek Orman ve Su İşleri Müdürlüğüne haber vermesi gerektiğini söyledi. Baykuşu geri alamayan Yağmur Aşık veterineri tekme Tokat dövdü.Yağmur Aşık veterinere, "Bana kimse artistlik yapamaz bir sürü para harcadım" diyerek saldırdı. "Bana para ödeyin o zaman. Hayvanı kara borsada satacaklar" diyen Aşık daha sonra "Ağzını burnunu kırın şunun" diye bağırdı. Ardından daha da sinirlenen Yağmur Aşık veteriner kızı saçlarından çekip tokatlamaya başladı. Çevredekilerin müdahalesiyle veterinerden dışarıya çıkarılan Yağmur Aşık dışarıda da tehditlerine devam etti. Veterinerin önünde tehditler savuran Yağmur Aşık, "Otelimi her şeyimi burayı kapattırmak için harcarım. Size yemin ederim burayı kapattıracağım. Pazartesi olsun bakanlıktan adamları buraya getirmiyor muyum göreceksiniz. Polis mi kuruyacak sizi. Kaç kere gelecek polis buraya kaç kere koruyacak sizi? Ben bir ararım buraya yüz bin adam doldururum. Bu işler parayla bende de para var. Yürekte var bende. Bana diyor ki can güvenliği yok hayvanın. Hayvanın can güvenliğini yapan da getiren de benim. Ben para harcıyorum. Para kazanmıyorum üzerinden. Hayvanım için kavga ediyorum" diye bağırdı.

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde Yağmur Aşık ve veteriner arasında tartışma çıkıyor. Yağmur Aşık baykuş için bir sürü para harcadığını söyleyerek veterinerin üzerine yürüyor. Veteriner kızın baykuşu vermemesi üzerine Yağmur Aşık kıza saldırıyor. Aşık, veteriner kızı saçlarından tutuyor ve tokatlıyor.

ADALET YERİNİ BULACAK

Eski milli futbolcu Emre Aşık'ın eşi Yağmur Aşık tarafından darp edilen Veteriner Dilara Tezel, Yağmur Aşık'ın bütün iddialarını reddederek, "hklı olduğunun ortaya çıkacağından emin olduğunu söyleyerek, "Benim sattığımı iddia ederek, beni suçlu göstermeye çalışıyor. Bir veteriner hekim bir yaban hayvanını nasıl satabilir? Satacak olsam, neden ilk geldiği anda Orman Bakanlığı'na haber vereyim? Yani bu tarz ithamları kabul dahi etmiyoruz zaten. Bu noktaya gelmesi gerçekten çok üzücü. Kayıtlarda da mevcut, muayene ücretleri dışında hiçbir ücret alınmadı. Mahkemede zaten her şey açığa çıkacaktır, adalet yerini bulacaktır" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR