Ünlü iş adamları gözaltına alındı
Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Kayseri Sanayi Odası Başkanı ve Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, Yönetim Kurulu üyesi Şükrü Boydak ve yöneticilerden Halit Bayhan bu sabah polis tarafından gözaltına alındı.
GÜNDEM , 29 Temmuz 2016 Cuma, 08:16
Ünlü iş adamları gözaltına alındı
 Konu ile ilgili Boydak Holding Yönetim Kurulu'ndan yapılan açıklamada ise, gözaltıların vakıf yönetimi ile ilgili olduğu, holding ve bağlı şirketler ile ilgisinin olmadığı kaydedildi.

Gözaltına alınan Mustafa Boydak, Adli Tıp Kurumunda sağlık kontrolünden geçirildi. Sağlık kontrolüne ele kelepçeli olarak getirilen ve gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakan Mustafa Boydak, sadece ”Teşekkür ederim" demekle yetindi.
Mustafa Boydak, buradan Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.
 
"FETÖ üyesi oldukları ve örgüte finans sağladıkları" iddiasıyla başlatılan operasyonda, Boydak ailesinden 6 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) ekipleri bu sabah saat 07.00 sıralarında Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, eşi Aliye iki gün önce ’örgütün ablası’ suçlamasıyla tutuklanan yönetim kurulu üyesi Şükrü Boydak ve Boydak Holding İnsan Kaynakları Direktörü Halit Bayhan'ı gözaltına alarak evlerinde arama yaptı.

İl dışında oldukları belirlenen holdingin eski yönetim kurulu başkanı Hacı Boydak ile İlyas ve Bekir Boydak'ın yakalanması için de çalışma yürütülüyor. 

Zanlıların evlerinde polis ekiplerince arama başlatıldı.

FETÖ/PDY'ye finans desteği sağlandığı iddiasıyla yürütülen soruşturmada gözaltına alınan Boydak Holding'in o dönem yönetim kurulu başkanı olan Hacı Boydak ile yönetim kurulu üyesi Memduh Boydak, 6 Mart'ta tutuklanmış, holding yöneticilerinden Erol Boydak ile Murat Bozdağ ise mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. 

Memduh Boydak halen tutuklu bulunurken, Hacı Boydak, avukatlarının itirazı üzerine 17 Mayıs'ta tahliye edilmişti.

HACI BOYDAK: HASTANEDEYİM

Bu arada, İstanbul’da tedavi gördüğü hastaneden arayan Boydak Holding eski Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, "Ben, şu anda İstanbul Nişantaşı Amerikan Hastanesi 4402 nolu odadayım. Geçen hafta Cuma günü bir ameliyat geçirdim. Bir yere kaçmadım ve kaçmam. Kamuoyunda yanlış anlaşılmalara yol açmaması için bu açıklamayı yapıyorum” dedi

BOYDAK HOLDİNG’DEN GÖZALTI AÇIKLAMASI

Boydak Holding Yönetim Kurulu, 15 Temmuz Darbe Kalkışması sonrasında, sabahsaatlerinde yapılan gözaltı operasyonuna dair yazılı açıklamada bulundu.    Açıklamada şu ifadelere yer verildi:  “Sabah itibariyle basında yer alan haberlerüzerine kamuoyunu bilgilendirme ve düzeltme yapma ihtiyacı duymaktayız.  23 Temmuz 2016 tarihinde kapatılan vakıflar arasında yer alan Boydak Eğitim ve Kültür Vakfının yönetiminde bulunan üyelerinin bilgilerine başvurulmak üzere kolluk görevlileri tarafından ifadeye çağrılmışlardır. Konunun Boydak Holding ve grup şirketlerimiz ile hiçbir şekilde alakası yoktur, gelişmeler hakkında kamuoyuna bilgiler verilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR