Uyanış Büyük Selçuklu bu akşam var mı?
Eylül ayı ile birlikte diziler yayın hayatına kaldığı yerden devam ediyor. Uyanış Büyük Selçuklu için ise gün sayılıyor. Dizinin takipçileri sıklıkla "Uyanış Büyük Selçuklu bu akşam var mı? Yeni sezon ne zaman başlayacak?" diye soruyor.
YAŞAM , 20 Eylül 2021 Pazartesi, 11:40
Uyanış Büyük Selçuklu bu akşam var mı?

Diziler yavaş yavan yeni sezon başlangıcı yapıyor. Pazartesi günleri ekrana gelen Uyanış Büyük Selçuklu'nun ne zaman start vereceği merak edliyor. Bu nedenle de "Uyanış Büyük Selçuklu yeni sezon ne zaman başlayacak?" sorusuna cevap aranıyor.

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Uyanış Büyük Selçuklu ne zaman başlayacağına yönelik kanaldan ve yapımcılardan bir duyuru gelmedi. Dizinin yeni sezonunun ekim ayının ortalarında başlaması bekleniyor.

SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Sabbah ve Mitras, Baturalp ve Başulu ile birlikte Sencer ve Tapar'ı da tuzağa düşürmüştür. Selçuklulara altın darbeyi sonunda vurabileceklerini düşünen Sabbah ve Mitras, karşılarında birden Melikşah'ı bulmuştur. İki taraf arasında yaşanacak mücadele sonucunda taraflar önemli bir yara alacaktır. Melikşah, sonunda Sabbah ve Mitras'ı ortadan kaldırmayı başarabilecek midir?

Başulu'yu Kıpçak Diyarı'na götürmeye kararlı olan Baturalp, yaşadığı bu tuzak sonucunda kardeşiyle birlikte gitmekte hala ısrarcı olacak mıdır? Melikşah ile Baturalp arasındaki yüzleşmede neler yaşanacaktır? Melikşah'ın Başulu'ya karşı olan duyguları, saraydaki düzeni nasıl etkileyecektir?

Batıniler'e karşı büyük bir savaş açan Selçuklular'ın hamleleri, Sabbah'ı nasıl etkileyecektir? Kuvel Kalesi fethini durdurmak için elinden geleni yapan Sabbah ile Mitras'ın Melikşah'a karşı olan mücadelelerinde hangi taraf galip gelecektir?

Takipleri sonucunda Terken'in Karahanlı askerlerini çağırttığını öğrenen ve Terken ile Tacülmülk'ü hiç beklemedikleri anda yakalayan Zübeyde Hatun, bu durumu Melikşah'a iletecektir. Melikşah, Terken ile Tacülmülk'ün bu gizli planı karşısında nasıl bir karar alacaktır?

Kuvel Kalesi fethinin ardından son bir görev için Nizamülmülk'le yola koyulmayı planlayan Melikşah'ın geçmişe, atalarına dair duyacakları yepyeni bir sayfa açacaktır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR